Справа жорстокого вбивства кропивницького таксиста: суд знову перенесли через відсутність присяжних

Сьогодні, 18 вересня, у Ленінському райсуді Кропивницького відбулося чергове судове засідання у справі двох підозрюваних у жорстокому вбивстві кропивницького таксиста Євгена Орлова. Колишній нацгвардієць Дмитро Царенко та неповнолітній Віталій Пугаченко були затримані за підозрою у скоєнні цього особливо жорстокого злочину. Судове засідання сьогодні знову повноцінно не відбулося через відсутність представниці постраждалої сторони (батька вбитого – Олега Орлова) та присяжних.

На судове засідання прийшов лише один присяжний з шести. Відсутнім також був батько вбитого кропивничанина Олег Орлов, який є постраждалою стороною у справі. Він на одному з попередніх засідань письмово звернувся до суду з проханням розглядати справу без нього, оскільки він працює за межами області. Його інтереси мала представляти захисниця Троянська, але вона теж сьогодні не прийшла на засідання.

Зважаючи на думку усіх сторін справи, суд ухвалив провести засідання і розглянути питання призначення присяжних. Із шести обраних системою кандидатів на присяжних з’явився лише один. Його довго засипали питаннями про перебинтовану голову і роботу на підприємстві, яке зареєстроване на Росії.

Зрештою суд, опираючись на думку усіх сторін справи, ухвалив про відвід цього присяжного через ймовірне упереджене ставлення до суду. Річ у тім, що у Ленінському суді нещодавно розглядалася справа, у якій, як розповів кандидат у присяжні, він мав бути постраждалим, а чомусь опинився свідком. Під час засідання чоловік також заявив, що залишився незадоволеним вироком у тій справі.

неповнолітній підозрюваний Віталій Пугаченко

Зважаючи на це головуюча суддя Світлана Льон ухвалила рішення про перенесення розгляду справи на 28 вересня. Наступне засідання суд знову розпочне із затвердження присяжних, яких обере автоматична система.
Нагадаємо, 31-річного водія таксі Євгена Орлова жорстоко вбили 27 березня під час виконання ним робочого замовлення. За два дні понівечене тіло потерпілого виявили у багажному відділенні його ж автомобіля на виїзді з міста. Одного з підозрюваних поліцейські розшукали за місцем проживання, а іншого, 15-річного школяра – вже за місцем навчання.

фото з місця, де знайшли тіло вбитого

У першій інстанції обом підозрюваним було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком 60 діб. Але пізніше в Апеляційному суді першому підозрюваному залишили рішення без зміни, а неповнолітньому змінили на домашній арешт.

Обом особам інкримінують ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство), за якою передбачено покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

23 червня у Ленінському райсуді Кропивницького відбулося підготовче судове засідання по цій справі. Головуюча у засіданні суддя Світлана Льон та судді Плахотніченко і Шевченко ухвалили рішення про продовження запобіжних заходів обом підозрюваним і визначив, що справу розглядатимуть у складі суддів присяжних.

15 серпня суд продовжив обом підозрюваним запобіжні заходи і почав долучати до процесу присяжних.

8 вересня розгляд справи перенесли через незнання державної мови одним із присяжних та неприязні стосунки іншого із захисником Пугаченка.

  Дмитро Васильєв, Перша електронна газета
Поширити:

Залишити коментар:

коментар