Важливо

На 66-му році пішов із життя кропивницький художник Володимир Кир’янов

Сьогодні, 15 серпня,  помер кропивницький художник, член Національної спілки художників України, лауреат обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна Володимир Кир’янов.

Володимир Васильович народився 15 березня 1951 року Кропивницькому. З дитинства Володимир Кир’янов цікавився музикою, технічною творчістю. Довго не міг визначитися з подальшим життєвим шляхом, тому після школи змінив декілька навчальних закладів, поки не зробив остаточний вибір на користь образотворчого мистецтва. У середині 70-х років навчався на образотворчому факультеті Ленінградського інституту театру, музики та кінематографії імені Анатолія Луначарського.  

Творчий ентузіазм і фантазія, невтомна праця і постійне самовдосконалення зробили Володимира Кир’янова яскравим представником української мистецької еліти, чий незаперечний талант був офіційно підтверджений у 1992 році статусом члена Національної спілки художників України. Художник був учасником чисельних виставок обласного, республіканського та міжнародного рівня, серед яких – ІV виставка книжкової графіки «Художник і книга» (місто Київ, 1983), міжнародне бієнале «Імпреза-89», «Імпреза-91» (місто Івано-Франківськ), виставка художників у рамках Року культури України в Росії (місто Москва, 2002). Як художник-ілюстратор Володимир Кир’янов співробітничав з видавництвами Кіровограда, Києва, Кишинева, Кривого Рогу, Москви, виконував ілюстрації до книг В. Шила «Практика: 1962-1991», «Лезо голки», М. Сомова «Латиною, між іншим. Словник латинських виразів (1992), О. Жовни «Вдовичка» (1996), Г. Гусейнова «Станційні пасторалі. Сповідь дитинства» (1991) та ін.  А ще Володимир Васильович відомий як автор численних карикатур та гумористичних малюнків, що були презентовані майже у всіх кіровоградських друкованих виданнях.

Іскрометний гумор, сатиричність та навіть гротескність його робіт, неповторна індивідуальність мислення митця дали привід шанувальникам творчості Володимира Кир’янова називати його «наш кіровоградський Гойя».

Мав численні подяки та відзнаки, але найкраща нагорода для художника – коли аудиторія із захопленням сприймає його твори. Саме таку реакцію викликала зокрема персональна виставка Володимира Васильовича, що відкрилась 19 квітня 2011 року в Кіровоградському обласному художньому музеї з нагоди його 60-річчя.

Прощання з митцем відбудеться 16 серпня о 10.00 за адресою: вул. Покровська, 14/80

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

Будьте першим, що прокоментував

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована.


*