Важливо

Керівник обласної юстиції розповів про ситуацію з ТОВ “Нива-2010”

Володимир Дедей
Пишу про те, що справді хвилює містян.
Контакт: Facebook

Учора, 19 липня, начальник обласного управління юстиції Вадим Гуцул взяв участь у засіданні Консультативної ради при прокуратурі Кіровоградської області. У рамках зустрічі присутні обговорили ситуацію з рейдерським захопленням фермерського господарства ТОВ «Нива-2010» у Бережинці.

Про це повідомляє Перша електронна з посиланням на сайт ГТУЮ у Кіровоградській області.

Як відзначив керівник обласного органу юстиції Вадим Гуцул,  у 2016 році було прийнято «Антирейдерський» закон для боротьби з таким ганебним явищем як рейдерство. Однак, шахраї досі знаходять прогалини у вітчизняному законодавстві, намагаючись таким чином незаконно заволодіти чужим майном, що пов’язано саме з ментальністю українського суспільства.

«Після захоплення фермерського господарства ТОВ «Нива-2010» фахівці управління одразу почали надавати постраждалій стороні правову допомогу й роз’яснили, як правильно писати скаргу до Міністерства юстиції України на незаконні дії державного реєстратора. На жаль, у результаті вона не була розглянута через наявність судового спору. У зв’язку з цим питання поновлення права на власність може розглядатися відтепер виключно в судовому порядку», – відзначив Вадим Гуцул.

Окрім цього, керівник обласної юстиції відзначив, що за результатами проведення моніторингу та камеральної перевірки реєстраційних дій Мін’юстом було тимчасово заблоковано доступ державного реєстратора Маловисківської міської ради Володимира Руденка до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань. Згідно наказу, термін блокування становить один рік.

____________________________________________________________________________________

Нагадаємо, конфлікт навколо ТОВ “Нива-2010” триває вже декілька місяців. На територію підприємства приїхали нові власники з Дніпра і намагалися зайти до офісу, щоб приступити до управління фірмою. Вони заявили, що керівник ТОВ Микола Трибиненко сам продав їм більшу половину акцій фірми, а потім не допустив їх до приміщення.

Сам Трибиненко заявляє, що не продавав своє підприємство, а ці нові власники намагаються відібрати у нього бізнес рейдерським шляхом. На його захист стали місцеві мешканці.

23 травня, у Бережинці сталася стрілянина. На території сільгосппідприємства під час суперечки між місцевими та працівниками однієї з охоронних фірм пролунали постріли, внаслідок яких поранення дробом отримали троє громадян.

Після цього була ще одна спроба нових власників зайти на підприємство, але люди відбили атаку молодиків, які прибули на трьох мікроавтобусах. Тоді поліція затримала 31 нападника.

27 червня, конфлікт навколо сільгосппідприємства у Бережинці набрав нових обертів. Представників внутрішнього корпусу батальйону “Донбас”, які приїхали на заклик власника ТОВ “Нива-2010” Миколи Трибиненка та ветеранів АТО брутально затримали бійці спецпідрозділу поліції та Нацгвардії, помістили у автобус і намагалися вивезти у невідомому напрямку. Під час затримання постраждали також місцеві мешканці. Поліцейскі застосовували газ та вогнегасник.

Згодом, Мін’юст заблокував доступ до реєстру держреєстратору, який змінив дані про засновників ТОВ «Нива-2010», а прокуратура області почала розслідувати законність дій поліції під час затримання “Донбасу” у Бережинці.

Пізніше весь урожай на 6 полях, що належать ТОВ “Нива-2010”, передали на відповідальне зберігання синам фермера Миколи Трибиненка – Ігорю та Олегу.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар