![банер Кропивницький](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2017/06/0-02-05-b8cee5c45e3fd916219a616872b0de4d0d93b27eb3e363f2c4be12b501334d60_full-678x381.jpg)
Сьогoдні виповнився рік від дня перейменування Кірoвограда y Крoпивницький. Як ставляться жителi Крoпивницького до нової назви, чи відчули на сoбі ці зміни і чи не сумують за Кірoвоградом, журналісти “Радіо Свобода” дізнавались у пересiчних горoдян.
Детальніше дивіться у сюжеті.
Нагадаємо, що сьогодні, 14 липня, з нагоди першої річниці перейменування міста у Кропивницькому відбудуться одночасно два заходи: на площі Героїв Майдану та на Театральній площі.
14 липня 2016 року депутати Верховної Ради України 228 голосами проголосували за перейменування Кіровограда у Кропивницький. Ініціаторами Постанови про приведення назви міста Кіровоград Кіровоградської області у відповідність із вимогами Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” були: Горбунов Олександр Володимирович, Березкін Станіслав Семенович, Лінько Дмитро Володимирович, Червакова Ольга Валеріївна, Крулько Іван Іванович, Шкрум Альона Іванівна. Рішення про перейменування Кіровограда у Кропивницький, пройшло всі законні процедури оприлюднення.