Важливо

ОБСЄ вивчатиме подробиці конфлікту у Бережинці

Володимир Дедей
Пишу про те, що справді хвилює містян.
Контакт: Facebook
Ілюстрація: Фокус

Учора, 14 липня, голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко зустрівся із представниками Дніпровського офісу спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ на чолі із Аттілою Молнаром. Основною метою зустрічі стало з’ясування подробиць надзвичайної події, що сталася позаминулого тижня у с. Бережинка, її причин та можливих наслідків.

Про це повідомляє Перша електронна з посиланням на сайт ОДА.

“Ми поінформовані про події у Бережинці, але головне наше джерело – новини у засобах масової інформації. Для того ж щоб отримати повну картину подій, СММ ОБСЄ потребує більш чітких та детальних відомостей,”- зазначив Аттіла Молнар.

Сергій Кузьменко детально розповів представникам СММ ОБСЄ про перебіг конфлікту у Бережинці. Щодо причин, які призвели до надзвичайних подій, посадовець виокремив недосконале антирейдерське законодавство та відсутність культури ведення бізнесу, адже в Україні частішають випадки коли бізнесмени вважають, що можуть заволодіти чужим майном. Крім того посадовець вказав на роль, що відіграли у конфлікті окремі політичні сили, які фактично влаштували піар на побоюванні людей залишитися без майна. Він також наголосив, що сьогодні ситуація у селі повністю контрольована. Господарський спір вирішується у правовому полі, а реальний власник ТОВ “Нива-2010” сьогодні має можливість організувати жнива. Урожай на полях господарства цілий та неушкоджений.

“Ситуація є цілком контрольованою. Ми чітко знаємо, що маємо робити і сьогодні і завтра аби захистити майно людей!”- наголосив голова облдержадміністрації.
Нагадаємо, конфлікт навколо ТОВ “Нива-2010” триває вже декілька місяців. На територію підприємства приїхали нові власники з Дніпра і намагалися зайти до офісу, щоб приступити до управління фірмою. Вони заявили, що керівник ТОВ Микола Трибиненко сам продав їм більшу половину акцій фірми, а потім не допустив їх до приміщення.

Сам Трибиненко заявляє, що не продавав своє підприємство, а ці нові власники намагаються відібрати у нього бізнес рейдерським шляхом. На його захист стали місцеві мешканці.
23 травня, у Бережинці сталася стрілянина. На території сільгосппідприємства під час суперечки між місцевими та працівниками однієї з охоронних фірм пролунали постріли, внаслідок яких поранення дробом отримали троє громадян.

Після цього була ще одна спроба нових власників зайти на підприємство, але люди відбили атаку молодиків, які прибули на трьох мікроавтобусах. Тоді поліція затримала 31 нападника.

27 червня, конфлікт навколо сільгосппідприємства у Бережинці набрав нових обертів. Представників внутрішнього корпусу батальйону “Донбас”, які приїхали на заклик власника ТОВ “Нива-2010” Миколи Трибиненка та ветеранів АТО брутально затримали бійці спецпідрозділу поліції та Нацгвардії, помістили у автобус і намагалися вивезти у невідомому напрямку. Під час затримання постраждали також місцеві мешканці. Поліцейскі застосовували газ та вогнегасник.

Згодом, Мін’юст заблокував доступ до реєстру держреєстратору, який змінив дані про засновників ТОВ «Нива-2010», а прокуратура області почала розслідувати законність дій поліції під час затримання “Донбасу” у Бережинці.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар