У Кропивницькому понад шість годин намагалися прогнати вуличних торговців на Вокзальній

фото: kr-rada.gov.ua

Учора, 7 червня, спеціалісти управління сприяння розвитку торгівлі та побутового обслуговування населення і спецінспекції на чолі з керівниками служб Сергієм Горбовським та Андрієм Максютою прибули на  вул. Вокзальну, де облаштувався один із найбільших у Кропивницькому центрів вуличної торгівлі. Понад шість годин міські посадовці та поліція намагалися прогнати підприємців, які торгують там без жодних дозволів та документів на товар.

Про це повідомляє Перша електронна за інформацією з офіційного сайту КМР.

Представники міської влади були вимогливими і безкомпромісними – вимагали припинити незаконну діяльність і перенести торгівлю у спеціально відведені для цього місця, на ринки.

“У цьому місці у Кропивницькому зосередилися велика кількість продавців, які реалізують овочі і фрукти промисловими партіями, без документів, без сертифікатів, що підтверджують якість товарів, – відзначив Сергій Горбовський. – Сьогодні не йдеться про тих, хто вийшов продати пучок зелені з власного городу. З такими бабусями ми ведемо роз’яснювальну роботу. А от із горе-бізнесменами, які, маючи десятки точок по місту, вважають себе найхитрішими, розмова буде короткою – протоколи про адмінпорушення і, у разі відмови добровільно припинити торгівлю, – конфіскація”.

Продавці із землі так просто не здавалися. Вони робили вигляд, що складають свій товар, і було зрозуміло – намагаються тягнути час, чекають поки муніципальний патруль піде і не заважатиме працювати.

“Створюється таке враження, що продавці відчувають за своєю спиною сильну підтримку, – наголосив Андрій Максюта. – Вони поводяться з викликом, дають зрозуміти, що нічого у нас не вийде і ніщо не зможе стати на заваді їхній діяльності на вулиці. Накрили свій товар, поховали ваги, але й мови не йде про те, що хоча б хтось розпочав вантажити свій крам на автомобіль і покинути місце торгівлі. Інспектори вже склали вісім протоколів про адмінпорушення на незаконну торгівлю з лотків молочною продукцією, кров’янкою, овочами та фруктами. Ще три протоколи склали представники Національної поліції, але це не стало для торгівців вагомим аргументом, вони продовжують вичікувати”.

Протистояння тривало понад шість годин. І час у даному випадку працював на справедливість. Товар у вуличних торгівців переважно такий, що має бути реалізований оперативно: полуниці, черешні на сонці швидко втрачають товарний вигляд. А на допомогу муніципальному патрулю підоспіла і додаткова потуга від поліції. Крім дільничних інспекторів до акції долучилися і патрульна поліція. У декількох продавців конфіскували ваги, а у тих, хто найзлісніше чинив супротив, розпочали конфіскацію товару. Виявляється п’ятнадцяти хвилин вистачає торгівцям на асфальті, щоб упакувати всі коробки в автомобіль і підмести за собою.

По різному реагують і мешканці міста на дії муніципального патруля. Дехто з розумінням, а хтось і обурюється, що йому далеко ходить до ринку за покупками, а тут під боком. Підходить чоловік з пакунком полуниць: – “Ось купив дітям, тут дешевше, ми звикли тут скуплятися. Нащо ви їх ганяєте!”.

“А ви не звертали уваги, що продавці сидять на газоні однієї із найжвавіших транспортних магістралей міста, – відповів йому Сергій Горбовський. – Цей товар і без того невідомого походження, а він ще й щедро всмоктує випари із сотень двигунів. Це ж скільки свинцю у цих полуницях, що ви несете дітям. Невже шкода здоров’ю найрідніших вам людей вартує того, щоб купити тут на копійку дешевше”.

На підтвердження слів Сергія Горбовського, чергова вантажівка густо чхнула купою чорного диму на коробки з полуницями, набираючи ходу за зеленим сигналом світлофора. А чоловік мовчки пішов далі…

“Таке явище, як стихійна торгівля, ми зможемо побороти лише всією громадою. Он продають на тридцятиградусній спеці кров’янку, вона вже незрозумілого кольору – як таке можна купувати і їсти. А молоко у пластикових пляшках – хто дасть гарантію, що ви будете здоровими після ковтка того пійла, – наголосив Сергій Горбовський. – Ми декларували, що будемо боротися із цим ганебним явищем і ми виконуємо свої обов’язки перед громадою, стоїмо на захисті здоров’я людей, навіть якщо вони самі не до кінця розуміють всієї небезпеки. І якщо організатори незаконної торгівлі думають, що сьогодні наша акція закінчується – вони здорово помиляються. Завтра зранку ми знову будемо тут і розпочнемо відразу із конфіскації. Тож краще їм не ризикувати”.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар