Важливо

Учасник тендеру на поставку автобусів у Кропивницький, продає МАЗ 103 486 дешевше, ніж переможець торгів

зображення: huffingtonpost.com

ТОВ «УкрЄвроМАЗ», яке програло тендер на поставку 20 великогабаритних автобусів у Кропивницький, продає на своєму сайті ту ж саму модель автобуса, яку переможець торгів ТОВ «Торговий Дім «ЛІТАН» поставить у наше місто. Але на 220 тис. грн дешевше.

За результатами аукціону на сайті електронних закупівель ProZorro, який відбувся 15 травня, з пропозицією 69 млн 579 тис. 900 грн переможцем торгів стало ТОВ «Торговий Дім «ЛІТАН» з Дніпра. ТОВ «УкрЄвроМАЗ» у торгах зупинилося на сумі  69 млн 582 тис. грн.

Згідно зі специфікацією договору, який КП “Електротранс” уклало з ТОВ «Торговий Дім «ЛІТАН», у Кропивницький придбають 20 автобусів МАЗ 103 486 виробництва ВАТ “Мінський автомобільний завод” вартістю 3 млн 478 тис. 995 грн за штуку.

А ТОВ «УкрЄвроМАЗ» продає на своєму сайті ідентичну модель автобуса МАЗ 103 486 за ціною 3 млн 256 тис. 542 грн. Тобто аж на 222 тис. грн дешевше, ніж переможець тендеру.

скріншот з сайту

Чому ТОВ «УкрЄвроМАЗ» не торгувалося під час тендеру з ТОВ «Торговий Дім «ЛІТАН», залишиться загадкою. Якщо взяти до відома ціну за цю модель автобуса, яка вказана на сайті, ТОВ «УкрЄвроМАЗ» могло знижувати ціну аж до 65 млн грн, тоді як ТОВ «Торговий Дім «ЛІТАН» виграв із пропозицією у понад 69 млн грн.
Нагадаємо, на початку квітня кропивницьке комунальне підприємство “Електротранс” оголосило тендерну заявку на закупівлю 20 нових великогабаритних автобусів. Як зазначено у заявці на сайті електронних закупівель “ProZorro”, очікувана вартість придбання складає 70 млн грн.

12 травня, остаточно визначились двоє претендентів на заявку кропивницького комунального підприємства «Електротранс» про закупівлю 20 нових великогабаритних автобусів і дата проведення аукціону.

Як ми вже повідомляли, спочатку отримати право участі у тендері на продаж 20 нових автобусів у Кропивницький, очікувана вартість яких складає 70 млн грн, зголосились три фірми – ТОВ «Торговий Дім «ЛІТАН» з Дніпра та столичні ТОВ «УкрЄвроМАЗ» і ТОВ «Науково-технічне підприємство СТГ Інженерінг». Перші два пропонували продати у Кропивницький білоруські автобуси МАЗ, а третій – український ЛАЗ.

Проте, з протоколу розгляду пропозицій, які 4 травня опубілкували на сторінці закупівлі на сайті ProZorro, стало відомо, що тендерний комітет відхилив пропозицію ТОВ «Науково-технічне підприємство СТГ Інженерінг» через невідповідність документації кваліфікаційним критеріям, установленим ЗУ «Про публічні закупівлі». У документації підприємства, яке займається продажем українських автобусів ЛАЗ 5252, нібито були відсутні докази про підтвердження виконання аналогічних договорів.

Але вже 9 травня ТОВ «Науково-технічне підприємство СТГ Інженерінг» подало скаргу на рішення тендерного комітету. У своїй скарзі представники фірми стверджують, що відхилення замовником їх пропозиції є безпідставним і помилковим, обґрунтованим лише на припущеннях. У коментарях до своєї скарги представники ТОВ «Науково-технічне підприємство СТГ Інженерінг» також зазначали, що через вихідні в Україні вони не змогли вчасно провести оплату свого звернення, яка передбачена вимогами Закону.

Антимонопольний комітет України 3 дні розглядав скаргу ТОВ «Науково-технічне підприємство СТГ Інженерінг» і учора ввечері, 12 травня, опублікував відповідь на неї. Скаргу відхилили саме через відсутність документу про здійснення оплати за подання скарги.

Відтак, змагатися за право продати на аукціоні 20 автобусів у Кропивницький отримали лише дві фірми – ТОВ «Торговий Дім «ЛІТАН» з Дніпра та столична ТОВ «УкрЄвроМАЗ». Їх тендерний комітет відразу допустив до торгів.

За результатами аукціону на сайті електронних закупівель ProZorro, який відбувся 15 травня, з пропозицією 69 млн 579 тис. 900 грн переможцем торгів стало ТОВ «Торговий Дім «ЛІТАН» з Дніпра.

Як виявилося пізніше, ТОВ «Торговий Дім «ЛІТАН» підозрюють у порушенні законодавства про захист економічної конкуренції, що призвело до поставки 12 тролейбусів Skoda 14 Tr на замовлення МКП «Херсонелектротранс» за завищеною вартістю.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

1 коментар до Учасник тендеру на поставку автобусів у Кропивницький, продає МАЗ 103 486 дешевше, ніж переможець торгів

  1. Перетворили Украіну в споживача білоруських товарів. Чому не закуплено украінські ЛАЗи? Доки ви будете годувати білорусів? Невже діти украінських робітників не хочуть істи? Навіщо ми платимо зарплати білорусам?

Коментарі заборонені.