В Україні з 1 серпня введуть абонплату за опалення

фото: slovoidilo.ua

Виконуючи вимоги МВФ, Україна взяла на себе зобов’язання з 1 серпня 2017 року ввести абонплату за підключення до послуг централізованого опалення.

Про це повідомляє «Слово і Діло», посилаючись на Меморандум про економічну і фінансову політику України, оприлюднений на сайті МВФ.

«Крім того, ми … застосуємо тариф на розподіл газу і опалення на підставі потужності, що дозволить перенести деяку частину вартості на літні місяці», – йдеться в листі про наміри.

В даний час двоставковий тариф на послуги централізованого опалення мають тільки деякі підприємства ТКЕ (зокрема у Львові та Вінниці).

При двоставковому тарифі перша частина тарифу (умовно-постійна) покриває витрати на підтримку технологічного обладнання ТКЕ в робочому стані і розподіляється між усіма підключеними споживачами.

Ця частина тарифу сплачується щомісяця протягом усього року.

Умовно змінна складова тарифу покриває витрати на виробництво теплової енергії, тобто вартість енергоресурсів (газу, електрики), і оплачується споживачами тільки протягом опалювального сезону.

Зазначимо, що чергова місія Міжнародного валютного фонду має прибути в Україну в травні. Про це повідомив заступник голови Національний банк України Дмитро Сологуб.

А 20 березня 2017 року народний депутат України Олег Ляшко запевнив, що не дозволить підняти пенсійний вік згідно підписаного меморандуму з Міжнародним валютним фондом. Побачимо, чи вдасться політику втілити свої слова у життя.

Нагадаємо, раніше Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), скасувала своє рішення про введення абонплати за розподіл газу для його доопрацювання.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар