Створення “Кіровоградської народної республіки” координували з “ДНР” – начальник СБУ області

фото прес-служби СБУ

Роки існування української незалежної держави довели, що українське суспільство, обравши європейську модель розвитку, впевнено рухається вперед. У цьому розвитку Служба безпеки України відіграє важливу роль, захищаючи державний суверенітет, територіальну цілісність, стабільність у політичній та економічній сферах життя, запроваджуючи заходи з попередження і протидії терористичним та екстремістським проявам.

“Сьогодні спецслужба вийшла на якісно новий рівень, – розповідає начальник Управління СБ України в Кіровоградській області Олег Аркуша. – Ми по праву відзначаємо друге народження української спецслужби, яка вже загартована в умовах війни проти України. Офіцери СБУ одними з перших стали на фронті боротьби за захист Незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України”.

Чи беруть участь співробітники Кіровоградського управління у Антитерористичній операції на Сході країни? Хотілося б дізнатися про безпосередню роль представників кіровоградської Служби безпеки у зоні АТО.

Події на Сході України не обійшли і наше Управління. З вересня 2014 року співробітники Управління постійно виконують завдання у районі АТО.

Вони виконують спеціальні завдання із запобігання, виявлення та припинення терористичних актів та злочинів, пов’язаних із сепаратистською та екстремістською діяльністю. Проводяться попереджувальні, режимні, організаційні та профілактичні заходи. Декількох співробітників Управління відзначено державними та відомчими нагородами.

Олеже Миколайовичу, чи змінилися кардинально завдання та пріоритети в роботі Кіровоградського управління сьогодні? Що притаманно саме для центрального регіону?

Визначення пріоритетів СБУ в цілому та Управління як її складової частини – це прерогатива керівництва держави і Служби. Звісно, основними завданнями Служби у будь-який час залишається контррозвідувальна та антитерористична діяльність, захист національної державності та боротьба з корупцією.

Останнім часом на перший план вийшов захист інформаційної безпеки. Гібридна війна проти України включає інформаційні атаки через соціальні спільноти, учасники яких розповсюджують заклики сепаратистського характеру та активно пропагують антиконституційну діяльність, маніпулюючи масовою свідомістю населення.

Саме через мережу Інтернет намагалася діяти ліквідована нами місцева група, яка намагалась дестабілізувати соціально-політичну ситуацію в області, створюючи так звану «Кіровоградську народну республіку». Вказана організація діяла за вказівкою координатора з «ДНР».

Також припинено деструктивну діяльність в області російської ІТ-компанії «Digital Will», яка координувалась встановленим співробітником ФСБ у відставці.

У рамках розслідування кримінального провадження здобуто беззаперечні докази причетності деяких місцевих мешканців до створення в “Вконтакте” спільноти під назвою «Кировоград против ЕС», через яку масово поширювалися матеріали сепаратистського та терористичного характеру.

Стосовно мешканців області, які розповсюджували через мережу Інтернет матеріали антиконституційного та сепаратистського характеру, слідчими управління було розпочато 16 досудових розслідувань, за якими уже винесено 12 обвинувальних вироків суду.

Що у «арсеналі» контррозвідки Управління?

За останні роки ми набули непересічний досвід протидії розвідувальній та розвідувально-підривній діяльності проти України.
Ще на початку агресії з боку Росії наші контррозвідники викрили і затримали на території області одного із колишніх співробітників УСБУ в Донецькій області, який, перебуваючи у тимчасово окупованому Криму, надав добровільну згоду на співпрацю із ФСБ РФ.

В іншому випадку нам вдалося встановити, що двоє військовослужбовців, захоплені бойовиками НЗФ, погодилися підтримувати терористів. Їх зрештою вдалося повернути додому в ході так званого обміну, однак вони приховали факт своєї співпраці. У ході слідства один з них надав вичерпні відомості, сприяв встановленню інших злочинів і був звільнений від покарання згідно з чинним законодавством. Інший отримав судовий вирок.

За нашими матеріалам засуджено ще одного військовослужбовця, який заволодів даними, що містять військову таємницю, і планував вивезти їх до РФ.

У минулому році контррозвідкою Управління ініційовано закриття в’їзду на територію України 15 іноземцям, які брали участь у бойових діях у зоні АТО на боці сепаратистів. Спільно із органами ДМСУ, видворено за межі нашої держави 27 іноземців.

Щодо боротьби з корупцією та організованою злочинністю. Як виглядає ситуація у нашому регіоні?

У продовж 2014-2016 років Управлінням розпочато 164 досудових розслідувань за корупційні злочини, уже є кілька десятків судових вироків. Проведено понад сорока спецоперацій із затримання хабарників «на гарячому». Більшість реалізацій стосувались посадовців керівної ланки.

На сьогоднішній день припинено діяльність 10 злочинних груп, які діяли в Кіровоградській області та були причетні до наркобізнесу. За останні три роки, спільно із іншими правоохоронними органами, вилучено з незаконного обігу понад 7 тонн наркотичних засобів.

Які найрезонансніші спецоперації у сфері боротьби із корупцією та економічними злочинами проведені Кіровоградським Управлінням?

Вже з початку цього року за нашими матеріалами повідомлено про підозру 6-м посадовцям за отримання неправомірної вигоди. Найбільший резонанс набуло затримано «на гарячому» суддю Кіровоградського районного суду Кіровоградської області та посередника – приватного адвоката за вимагання та отримання неправомірної вигоди.

В минулому році, спільно з прокуратурою, співробітниками СБУ припинено діяльність організованої злочинної групи з числа керівного та оперативного складу Національної поліції. Ця справа уже перебуває у суді.

З 2014 року відділом захисту економіки Управління повернуто до державного бюджету коштів у розмірі понад 33 млн. грн.
На початку року за нашими матеріалами повідомлено про підозру місцевому мешканцю, який організував розкрадання українсько-російським підприємством аеродромних плит злітно-посадкової смуги поблизу аеродрому «Кіровоград».

Ще хочеться згадати про причетність Кіровоградського Управління до повернення Львівському історичному музею цінних картин – портретів Розанди Лупул-Хмельницької та Тимоша Хмельницького (син Б.Хмельницького), які були викрадені у 1960 році та у вересні минулого року розшукані співробітниками Управління на території Кіровоградської області.

Як відомо, минулого року Службою безпеки України було встановлено рівні терористичної загрози для регіонів країни. Поясність, будь ласка, який рівень встановлено для Кіровоградської області та які заходи, у зв’язку з чим, вживаються регіональним управлінням?

Дійсно, у зв’язку із загостренням ситуації на адміністративному кордоні з АР Крим та у зоні проведення АТО, згідно з постановою Кабінету Міністрів України Служба безпеки України встановила для регіонів країни рівні терористичних загроз від «сірого» до «червоного». Для Кіровоградської області встановлено «сірий» рівень. Це означає, що виникнення терористичних загроз можливе за наявності ряду факторів, що сприяють вчиненню терористичних актів.

Головна задача Управління – так би мовити «тримати руку на пульсі», виявляючи та попереджаючи передумови до вчинення актів тероризму.

При Управлінні діє координаційна група Антитерористичного центру при Службі безпеки України та її штаб, до яких входять керівники і кваліфіковані співробітник органів об’єктів боротьби з тероризмом. У взаємодії з іншими правоохоронними органами посилено заходи із забезпечення безпеки потенційно вразливих об’єктів промисловості, енергетики, життєзабезпечення, транспорту, місць масового перебування людей. Систематично проводяться експерименти по перевірці антитерористичної захищеності цих об’єктів, рівня готовності адміністрації, служб безпеки та охорони до дій у разі виникнення терористичної загрози. Так, протягом 2016 року проведено 37 таких експериментів. З початку року вони проведені на об’єктах та електроенергетики, управління надало рекомендації щодо підвищення рівня захищеності об’єктів та здійснюється контроль, як адміністрація виправляє ситуацію.

З метою перевірки дієвості системи антитерористичних заходів, вдосконалення механізмів координації і взаємодії в ході попередження та припинення терористичних проявів, координаційною групою Антитерористичного центру при Управлінні за спеціально розробленими задумами проводяться командно-штабні й тактично-спеціальні навчання із залученням органів управління, сил і засобів різної відомчої підпорядкованості. Так, протягом 2016 року антитерористичні навчання проведені на базі обласної Філармонії (об’єкт з масовим перебуванням людей), «Кременчуцькій ГЕС» (важливий об’єкт електроенергетики) та в оточені одного з військових об’єктів регіону (навчальна операція з пошуку та знешкодження терористично – диверсійної групи).

Швидко й ефективно Управління встановлює осіб, які вдаються до анонімних погроз вчинити терористичний акт. Як правило, особи таких зловмисників встановлюються протягом лічених годин.

Чи відчуваєте Ви сприяння та допомогу в своїй діяльності з боку органів влади?

Безумовно. Ми вдячні керівникам органів влади та місцевого самоврядування за всебічне сприяння Управлінню у виконанні завдань, покладених законодавством на Службу безпеки України.

Так, протягом 2016-2017 років реалізовуються обласна та міська Програми протидії тероризму, які передбачають комплекс превентивних заходів, спрямованих на посилення захисту життя і здоров’я громадян, громадської безпеки, охорони особливо важливих об’єктів і недопущення проявів тероризму. На зазначені цілі виділено понад 5 млн. гривень.
Заходи, вжитті Управлінням у тісній взаємодії з іншими правоохоронними органами, місцевою владою та громадськістю сприяють стабілізації суспільно – політичної ситуації в регіоні.

Пане Олеже, щоб Ви хотіли побажали своїм колегам та Вашому колективу напередодні професійного свята?

Для мене, як представника Української спецслужби, важливо, що мої колеги, у своїй службовій діяльності керуються патріотизмом, професіоналізмом та високою відповідальністю за долю нашої Держави та кожної людини. Хочу висловити слова особливої подяки кожному співробітнику за роботу та відповідальність до поставлених нашою країною завдань.
Нехай цей ювілей стане для всіх нас додатковим зарядом енергії та мужності в справі гарантування безпеки нашої держави та забезпечення її територіальної цілісності та суверенітету.

Порядність і справедливість, чуйність і відвертість, високе почуття обов’язку перед Державою нехай завжди залишаються вірними супутниками по життю, а заслужена людська шана додає сил у нелегкій праці.

прес-служба СБУ області

Юрій Тандіт: ми в зародку знищили ідею уявної “Кіровоградської народної республіки”   

На Кіровоградщині вчительку засудили за сепаратизм

Про “руский мір” і інтернет-сепаратизм по-кіровоградськи (ВІДЕО)

Жителя Кропивницького засудили за розповсюдження в Інтернеті сепаратистських матеріалів

На Кіровоградщині СБУ заблокувала діяльність інтернет-сепаратистів

Поширити:

Залишити коментар:

коментар