Сьогодні, 7 лютого, у міськраді Кропивницького відбулася зустріч з представниками ІТ-компанії “Інтелект сервіс”, яка займається впровадженням новітніх ІТ-технологій в управлінні містом.
Представник компанії, яка у цій галузі обслуговує понад півмільйона клієнтів, презентував у Кропивницькому мобільний додаток “Твій час”. Це програма, за допомогою якої кожен може дізнатися фактично будь-яку інформацію про своє місто, вулицю, будинок тощо. Це своєрідний “кабінет громадянина”.
“Сьогодні доба смартфонів. Переважна більшість людей мають смартфони. Саме з цього пристрою кожен зможе споглядати, що відбувається у його місті”, – розповів представник компанії “Інтелект сервіс” Сергій Линник.
Додаток містить інформацію про всі підприємства, діяльність яких стосується життєдіяльності міста і кожного громадянина. Тобто, містянин має змогу знайти відомості про підприємство, на балансі якого перебуває його будинок, контролювати свої комунальні платежі, фінансові витрати, спостерігати за діяльністю міської влади та багато іншого.
За словами Сергія Линника, ця програма є своєрідною обліковою системою користувача. Її вже запроваджують у Києві та Фастові.
Систему електронного квитка на проїзд у громадському транспорті, за словами інженера, теж можна реалізувати за допомогою додатку “Твій час”.
Через цю програму кожен користувач може придбати електронний квиток, заплативши за нього з власного рахунку на мобільному телефоні. Кошти, сплачені за квиток, надходитимуть на спеціальний рахунок комунального підприємства, яке відповідальне за їхній подальший перерахунок перевізнику. Придбаний квиток пасажир має просканувати у спеціальному апараті або показати на перевірку контролеру.
Пасажир, який не має смартфону зможе оплатити електронний квиток за допомогою СМС-повідомлення, вказавши номер маршруту. У відповідь містянину надійде СМС із кодом, який і буде його квитком.
Для тих, хто зовсім не вміє користуватись смартфонами чи мобільними телефонами пропонується обладнати спеціальні місця для продажу паперового квитка.
Така система електронних квитків, на думку її розробників, не дозволить перевізникам зловживати і занижувати кількість пасажирів.