Кропивничанин Сергій Тєлєга раніше працював менеджером з продажу, але зараз займається виготовленням унікальних картин та годинників з вінілових платівок. Для естетів та поціновувачів унікальних речей – це прекрасний подарунок на свята.
Сергій розповів Першій електронній газеті як із пластику зробити індивідуальний та незвичайний подарунок.
- Сергію, як у тебе з’явилося таке хобі?
У мене з дитинства був інтерес до виготовлення робіт своїми руками. Прикладом, певно, став мій тато, який завжди робив дуже багато різноманітних виробів. Він організував свою майстерню. Я змалечку дивився на його роботи, бачив, як він працює з деревом та інструментами, згодом вирішив спробувати зробити щось своє. Оскільки дуже люблю музику, почав вирізати з музичних платівок. Зараз можу вирізати будь-що – різні картини, фото, годинники тощо.
- Що тобі найбільше подобається вирізати?
Півтора роки тому до мене прийшла ідея – вирізати з вінілових платівок портрети та постери відомих особистостей. Все почалося з того, що мій друг відкривав свою музичну студію і ми вирішили прикрасити стіни чимось незвичним. Ось так і вийшла моя перша вирізана платівка із зображенням відомої музичної групи.
- Чи багато ти зробив платівок?
Вже близько 150. Кожна вирізана платівка – унікальна та неповторна. Замовлення поки надходять невеликі, тому що мої роботи в основному знаходяться на музичній студії і у друзів вдома. Не так давно виклав фото моїх робіт в соцмережу. Платівки вже замовляли через Інтернет покупці з різних куточків України. Частину своїх робіт відправив до Польщі та Італії друзям.
- Яка середня вартість однієї роботи?
Все залежить від складності роботи. Стартує від 200 грн. За годинник прошу трохи більше, але ціна символічна, тому що ця робота – хобі і вона приносить, у першу чергу, мені задоволення.
- Які образи найчастіше замовляють клієнти?
Найчастіше замовляють вініл із зображенням музичних груп та настінний декор. Є замовлення для дитячих кімнат та в романтичному стилі.
- Яка робота тобі запам’яталася найбільше?
Нещодавно я почав пробувати нову методику роботи з деревом. Це дуже трудомістка робота, але це варте зусиль – робота виходить надзвичайно гарною. Також почав з ескізів фотографій робити на вінілі портрети.
- Поділися секретом технології?
Я спочатку роблю трафарет роботи, а потім гравером вирізаю його на платівці. При цьому міняю насадки на машинці, в залежності від складності малюнка. За часом це займає приблизно три-чотири години напруженої роботи.
- Де б ти хотів виставити свої роботи?
У нас в місті роботи, виконані на вінілі, знайти майже неможливо. Тому думав про можливість реалізації моїх робіт в магазинах для декору або хенд-мейду. Але найприємніше знати, що мої роботи комусь дарують настрій та спогади. У кожну свою роботу вкладаю душу, тому кожна картина, портрет, годинник та постер унікальні.
Яна Вічірко для Першої електронної газети
усі роботи майстра можна переглянути ТУТ