Важливо

У Кропивницькому фірма, пов’язана з сином екс-голови ОДА, встановила незаконний пивний кіоск

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram
кіоск на розі вул. Пацаєва та Юрія Коваленка / фото із соцмереж

У Кропивницькому цими вихідними винахідливі підприємці встановили черговий незаконний кіоск. Цього разу на перетині вул. Пацаєва та Юрія Коваленка.

Про незаконність встановлення цього МАФу нам дозволяє говорити той факт, що власники павільйону не отримали у міській раді паспорт прив’язки тимчасової споруди, без якого зведення подібних об’єктів неможливе. Крім того, серед власників фірми, яка встановила павільйон, фігурують досить відомі особи. Але, про все по порядку.

10 грудня, у суботу, за вказаною адресою за допомогою вантажівки та крану встановили пивний кіоск “Дудляр”. Відповідні світлини у соцмережах поширив кропивничанин Дмитро Авдєєв.

15370134_1736617316659785_1114169105542347962_o

Звістка про встановлення цього павільйону дійшла у понеділок і до міськради. З власниками споруди мав вже розмову керівник спецінспекції. За словами Андрія Максюти, йому показали певні документи, але щодо законності встановлення кіоску треба розбиратися з управлінням архітектури міськради, яке і погоджує подібні питання. А як ми пам’ятаємо, у місті зараз досі діє мораторій на видачу паспортів прив’язки для нових МАФів.

Перша електронна поцікавилась у начальника управління архітектури Вадима Мездріна питанням законності встановлення цієї споруди.

За словами головного архітектора міста, земельна ділянка під кіоском і навколо (загальна площа 0,25 га) належить ПП “Елтон-22”. Приватне підприємство отримало її в оренду на 25 років у 2006 р. під зведення двоповерхової адмінбудівлі загальною площею 1250 м². У квітні 2015 року ПП “Елтон-22” отримало у міськраді “Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки”, що дозволяло їм починати процес зведення.

P61212-131423

Але підприємство пішло іншим шляхом. ПП “Елтон-22” звернулось до міської ради з проханням погодити місце розміщення тимчасової споруди у вигляді павільйону площею 25 м² для провадження підприємницької діяльності на цій орендованій ділянці. У відповіді на це звернення, датованій 08.12.2016. і підписаній заступницею начальника управління архітектури Іриною Мартиновою зазначено, що управління вважає можливим розміщення споруди за вказаною адресою. Але для встановлення кіоску підприємство мало отримати паспорт прив’язки тимчасової споруди, надавши ряд документів. Власник ділянки, певно, про це забув, тому отримане погодження сприйняв як дозвіл.

Увесь список документів, які ПП “Елтон-22” мало надати для розміщення цього павільйону, зазначено у письмовій відповіді управління архітектури. Зокрема, в кінці документу наголошується: “Даний лист не є дозволом на встановлення тимчасової споруди”.

P61212-131747

P61212-131822

Очевидно, власники ПП “Елтон-22” не уважно читали надану їм відповідь, і вже 10 грудня встановили на перетині вул. Пацаєва та Юрія Коваленка пивний кіоск “Дудляр”. Начальник управління архітектури Вадим Мездрін запевнив, що на адресу підприємства буде направлено лист і питання цього кіоску, можливо, буде винесено на комісію по демонтажу тимчасових споруд. Проте, він зазначив, що юридично – це складне питання, оскільки земля перебуває у їхньому користуванні.

Отже, зупинимося докладніше на власниках ПП “Елтон-22”. Згідно відкритих реєстрів Мін’юсту, засновником цього підприємства, зареєстрованого у селі Вишняківка Кіровоградського району, являється ТОВ “Компанія з управління активами “Агро система”.

Компанія-засновник зареєстрована у Кропивницькому по вул. Шевченка, 54, кімн. 10. А засновниками ТОВ “Компанія з управління активами “Агро система” являються ПП “Агрофірма “КАМ’ЯНСЬКА”, зареєстрована у селі Кам’янка Новомиргородського району; Віталій Василович Лауш, який зареєстрований  у Кропивницькому на вулиці Волкова та Роман Васильович Моцний (зареєстрований на вул. Тимірязєва). Кінцевим бенефіціаром  ТОВ “Компанія з управління активами “Агро система” значиться  Віталій Василович Лауш.

Віталій Лауш, за даними сайту youcontrol, значиться директором ряду підприємств – ПАТ “Кіровоградське обласне підприємство по племінній справі в тваринництві”, ТОВ “ТОФЛЕР-АГРО” та ТОВ “СТОВ “ПІК”.

А от Роман Васильович Моцний, який є співвласником  ТОВ “Компанія з управління активами “Агро система” являється керівником ТОВ “Рос Агро”, яке зареєстровано у тому ж селі Вишняківка Кіровоградського району. Крім того, Роман Васильович Моцний є повним тезкою сина колишнього голови ОДА Василя Моцного, який займав цю посаду двічі – 1999–2003 рр. та 2007–2009 рр.

Хто б не був власником фірми, яка самовільно встановила цей пивний кіоск, міська влада отримала нову проблему, з якою має впоратись у короткі терміни, поки не почалося встановлення обладнання у “пивнушці”.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

1 коментар до У Кропивницькому фірма, пов’язана з сином екс-голови ОДА, встановила незаконний пивний кіоск

  1. Это не пивнушка, а приличный минимаркет, как и Море Пиво.

Коментарі заборонені.