Електроенергія в Україні у 2023 році подорожчає тричі: кого це стосується

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила поетапне підвищення тарифів на послуги із передачі НЕК “Укренерго” та тарифів на диспетчерське управління. Рішення торкнеться лише непобутових споживачів.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на прес-службу НКРЕКП.

Згідно з рішенням регулятора, тариф НЕК “Укренерго” на послуги із передачі із 1 січня 2023 року зросте на 10% до 380,28 грн/МВт-год. Наступне підвищення на 13% до 430,25 грн/МВт-год відбудеться з 1 квітня. З 1 липня тариф зросте ще на 13% до 485,1 грн/МВт-год

Рішення НКРЕКП передбачає зростання тарифів “Укренерго” на диспетчеризацію до 68,28 грн/МВт-год з 1 січня (на 10%), до 80,87 грн/МВт- год з 1 квітня (на 18%), до 95,54 грн/МВт-год з 1 липня (на 18%).

“В результаті коригування цих тарифів середнє зростання ціни електроенергії для кінцевих непобутових споживачів становитиме близько 15 коп. за кВт-год. При цьому середнє зростання ціни електроенергії для промислових енергоємних споживачів складе близько 4 коп. за кВт-год”, – йдеться в повідомленні НКРЕКП.

Коригування тарифів відбулось передусім за рахунок передбачення коштів для операторів електричних мереж на:

-аварійне відновлення пошкоджених об’єктів електроенергетики;
-створення аварійного запасу обладнання, закупівлю необхідних для цього товарів та послуг.

Разом з цим, ціна електроенергії для побутових споживачів залишається на діючому рівні відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 5 червня 2019 р. № 483.

Нагадаємо, як ощадливо використовувати електроенергію в умовах її дефіциту

Читайте також: українці зможуть безкоштовно обміняти лампи розжарювання на світлодіодні

Поширити:

Залишити коментар:

коментар