Дефіциту олії на Кіровоградщині не буде – ОВА

Урожайність соняшника цього року дещо зменшилася, але оператори зернового ринку відзначають високу олійність рослин. Тому дефіциту олії на Кіровоградщині не передбачається.

Про це заявила директорка департаменту агропромислового розвитку ОВА Валерія Фурманова, повідомляє Перша електронна газета.

Цього року збір пізніх сільськогосподарських культур не було розпочато в оптимальні терміни їх збирання. Починаючи з 6-7 жовтня господарства продовжили комплекс осінньо-польових робіт і на сьогодні соняшнику обмолочено 98% від прогнозованих площ, розповіла посадовиця.

«В області практично кожне підприємство вирощує соняшник. Оператори зернового ринку відзначають високу олійність цьогорічного соняшнику. В середньому урожайність по області складає менше від минулорічного рекордного показника на 10%. Валовий збір очікується менше проти 2021 року на 12,5%. Цьогорічні площі під соняшником в області практично такі ж, як і минулоріч. Дефіциту олії не передбачається. Щодо ціни, то вона залежатиме від того, наскільки Україна зможе налагодити експорт і якою буде ситуація на ринках рослинних олій у світі», – зазначила пані Валерія.

Нагадаємо, Кіровоградщина лідирує у збиранні соняшнику.

Читайте також: Аграрії Кіровоградщини – у трійці лідерів з отримання доступних кредитів

Поширити:

Залишити коментар:

коментар