В Україні запускають грантові програми для розвитку сільського господарства

© pixabay.com

Уряд своїм рішенням підтримав запуск трьох програм, спрямованих на стимулювання підприємницької діяльності та створення нових робочих місць в рамках економіки воєнного часу.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією Урядового порталу.

  • Перша програма запроваджує мікрогранти у розмірі до 250 тис. грн. для кожного українця, який хоче започаткувати першу власну справу, або розвинути вже існуюче підприємство.

Мікрогрант надається на створення та розвиток власного бізнесу – до 250 тис. гривень за умови створення двох робочих місць та до 150 тис. гривень – одного робочого місця.

Українці зможуть подавати заяви на отримання грантів через Портал Дія або у будь-якому відділенні АТ “Ощадбанк”, який виступає уповноваженим банком програми.

Отримувачі мікрогрантів зможуть оформити додатковий інвестиційний кредит за Програмою “5-7-9%” у сумі до 2,5 млн. грн. відповідно до стандартних умов цієї програми.

  • Друга програма грантів спрямована на створення або розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства.

Держава співфінансує закладку саду спільно з підприємцем (всього планують підтримати створення 10 тис. га. садів) і надає грант у розмірі 70 % від вартості проекту (без ПДВ), 30 % – за рахунок коштів отримувача.

  • Третя програма – гранти на створення або розвиток тепличного господарства.

Кожен інвестор може збудувати легкий тепличний модуль розміром близько 2 га для ведення овочівництва. Один заявник може збудувати один тепличний модуль.

Для перших 1000 заявників держава надає грант у розмірі 70 % від вартості проекту (без ПДВ), але не більше 7 млн гривень, 30 % – за рахунок коштів отримувача.

Всі наступні заявники отримують грант на 50 % вартості проекту (без ПДВ), але не більше 5 млн гривень, 50 % – за рахунок коштів отримувача.

Програма забезпечить створення одним отримувачем до 40 нових робочих місць.

Нагадаємо, до 20 тис. грн можуть отримати ветерани і їхні сімʼї для розвитку свого бізнесу

Читайте також: Кіровоградська РТПП допомагає організації бізнесу «під ключ»

Поширити:

Залишити коментар:

коментар