Важливо

Як обрізати саджанець груші

Груша, як і багато інших рослин, потребує регулярного обрізування. Так вона вас нагородить більш рясним врожаєм і менше хворітиме. Обрізка проводиться тоді, коли дерево в стані спокою: або ранньою весною, або глибокої осені. Як це зробити правильно, щоб обрізка пішла на користь, читайте далі.

Які види обрізування саджанців груші бувають

Деякі види обрізки вам можуть і не знадобиться. Щоб розбиратися в цьому важливо розуміти, які її види бувають:

  1. Санітарна обрізка саджанців груші відбувається в основному або восени, або після зими. Видаляються пошкоджені і хворі гілки. Як правило, знімається невелика кількість пагонів, тільки якщо дерево не хворіло.
  2. Формуюча обрізка відбувається в той же період для формування красивої крони. Це може бути післяпосадкова весняна обрізка. Вона згодом правильно формує  крону. Вкорочуювальна обрізка необхідна при стрімкому зростанні пагонів. Підтримуюча обрізка необхідна, щоб видалити зростаючі вниз гілки. При будь-якій такій обрізці крона краще «дихає». Серед пагонів з’являється повітря і простір, які є стимулюючими для зростання дерева. Дорослим деревам також потрібна така обрізка.

Технологія правильного обрізування саджанців груші

Обрізка дерева – звучить трохи лякливо. Здається, легко можна порушити якісь життєво важливі процеси в його зростанні. Але якщо розуміти основні правила, то дереву не нашкодиш, а навпаки тільки принесеш користь. Якщо вам вдалося купити саджанці груш, наприклад на https://florium.ua/ru/pear-seedlings/, або в місці, де продавець максимально відповідальний, то ваш саджанець легко перенесе будь-який тип обрізки. Які існують правила обрізування саджанців:

  • не з’єднуйте два види обрізки. За один раз зрізати занадто багато – стрес для дерева. Одна справа, коли легкий стрес активізує зростання саджанця груші, а інша, коли це змусить дерево пустити всі сили на виживання або на відновлення. Чи варто тоді говорити про високий урожай? Мабуть, ні. Якщо все ж потрібна велика обрізка, розділіть її на два етапи;
  • видаляють в першу чергу пагони, що ростуть вгору і ті, що під гострим кутом;
  • не залишайте пеньків, але і не зрізайте зайвого. Зморщена кільцями кора біля основи пагона може служити орієнтиром.

Після будь-якої обрізки саджанців місця зрізу потрібно обробити мідним купоросом. Цей профілактичний захід допоможе запобігти проникненню збудників хвороб. Особливо у випадках, коли діаметр зрізаної гілки більше 2 см.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар