У Кіровоградській, Одеській, Полтавській і Донецькій областях не купували спеціалізованих автомобілів для надання екстреної медичної допомоги минулого року. Водночас загалом в Україні за рік придбали 836 спеціалізованих машин для медиків. За даними аналітичного інструменту BI Prozorro, бюджету таке поповнення автопарку лікарень обійшлося в понад 1,6 млрд грн.
Про це Першій електронній газеті повідомила менеджерка з комунікацій Transparency International Ukraine Валерія Залєвська.
Майже половину цих авто придбали централізовано через ДП “Медичні закупівлі України”.
Ще у квітні Кабмін дозволив купувати швидкі без аукціонів — просто звітуючи про договір за процедурою COVID-19. Однак МЗУ вирішили провести попередній аналіз ринку в Prozorro за допомогою конкурентних процедур перед тим, як укладати прямі договори. У такий спосіб вони зекономили понад 120 млн грн на закупівлі 416 швидких. Тепер МОЗ буде розподіляти автомобілі по областях, тож ймовірно частину з них все таки направлять і в Кіровоградську область.
Серед регіонів найбільше автомобілів швидкої допомоги у 2020 році придбали у Хмельницькій (36), Закарпатській та Київській (по 35) і Львівській (31) областях.
У межах поодиноких закупівель замовникам не вдалося придбати спеціалізовані авто за такими ж вигідними цінами, як МЗУ. Це можна пояснити обсягом закупівель і відсутністю конкуренції — більшість машин купили, укладаючи договір напряму без аукціону.
Проєкт DOZORRO закликає відмовитися від неконкурентних закупівель швидких у 2021 році. Адже приклад МЗУ показує, що купувати їх через конкурентні процедури набагато вигідніше і ефективніше.
Нагадаємо, пов’язані із замовником фірми розіграли тендер онкодиспансеру у Кропивницькому.
Читайте також: Благодійники передали обладнання в обласний тубдиспансер