Заступник ректора медуніверситету вимагав по 100 тис. грн хабаря у студентів

Управлінням СБУ в Кіровоградській області затримала одного із заступників ректора Донецького національного медичного університету.

Про це з посиланням на УСБУ повідомляє Перша електронна газета.

Затриманий, використовуючи своє службове становище, вимагав неправомірну вигоду у розмірі 100 000 гривень за зарахування іноземних студентів до вказаного закладу вищої освіти.

У ході слідства встановлено, що керівництво навчального закладу на системній основі налагодило злочинну схему вимагання та одержання неправомірної вигоди від іноземних студентів. Так, було встановлено розцінки у 200 доларів США за переведення до навчального закладу та 800 доларів США – за складання академічної різниці. Окрім цього, студенти також повинні були офіційно сплачувати кошти за освітні послуги на рахунок державного університету.

Водночас слідчі СБУ встановили, що офіційні платежі також привласнювалися керівництвом університету та не зараховувалися до державного бюджету, що призвело до багатомільйонних боргів університету перед державою.

СБУ задокументувала факт одержання зловмисником першої частини неправомірної вигоди. Під час одержання другого «траншу» в розмірі 37 000 грн його затримали.

У межах кримінального провадження, порушеного за ч. 3 ст. 368 КК України, зловмиснику повідомлено про підозру.

296355964-355192036803866-8777038964128730135-n

Викриття злочину здійснювали співробітники Управлінням СБ України в Кіровоградській області за процесуального керівництва Кіровоградської обласної прокуратури.

Нагадаємо, вчора стало відомо про те, що заступника декана і викладача Льотної академії взяли на хабарі.

Читайте також:

Поширити:

Залишити коментар:

коментар