Понад 350 тисяч гривень виманили шахраї у жителів Кіровоградщини за одну добу

Главком

За добу шестеро осіб (троє жителів Кропивницького, а також Новоукраїнського району і міста Олександрії) звернулися до правоохоронців з повідомленнями про шахрайство.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на сектор комунікації поліції Кіровоградщини.

В обласному центрі до поліції звернулася жінка, яка втратила свої заощадження, заповнивши «анкету» на одному з інформаційних месенджерів. Під приводом збору коштів на допомогу військовим, особи скористалися даними банківської карти і таємним кодом, який вказала потерпіла.

Інша кропивничанка перерахувала гроші на рахунок, розміщений на одному з неперевірених інтернет-ресурсів, начебто за придбання пального для автомобіля. У результаті втратила кошти та оплачений бензин так і не отримала.

Ще одна жителька обласного центру за оголошенням переказала на рахунок незнайомої жінки кошти за оренду житла. Після цього потерпіла втратила зв’язок з «орендодавцем» і мусила звернутися із заявою про злочин до поліції.

34-річна мешканка Олександрії під час спроби придбати планшет через оголошення, розміщене на одному з інформаційних ресурсів, також втратила кошти. Після здійснення жінкою попередньої оплати за товар, «продавці» перестали відповідати на дзвінки та повідомлення.

Ще двоє громадян стали жертвами шахраїв через те, що повідомили дані банківських карток та перерахували власні кошти на рахунки, які вказали невідомі особи.

Поліцейські радять бути уважними і дослухатися до наступних порад:

  • не перераховуйте наперед гроші під час купівлі товарів через інтернет;
  • у жодному випадку не повідомляйте дані своїх платіжних карток (пін-коди, термін дії чи номер картки, тризначний код безпеки на зворотному боці, sms-паролі). Це конфіденційна інформація, з допомогою якої з ваших рахунків можуть викрасти гроші;
  • негайно припиняйте телефонну розмову з особами, які представляються працівниками банківських установ та намагаються з’ясувати будь-які дані щодо ваших карток чи рахунків;
  • не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями та не вводьте конфіденційні дані на підозрілих чи неперевірених ресурсах.

Нагадаємо, на Кіровоградщині викрили злодіїв, які здали переселенцям неіснуюче житло за 14 тисяч.

Читайте також: У Кропивницькому районі спіймали кібершархайку

Поширити:

Залишити коментар:

коментар