Після обстрілу Запорізької АЕС радіаційний фон в нормі – фахівці

Після нічого обстрілу і пожежі на Запорізькій атомній електростанції, змін радіаційного стану не зафіксовано.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією Державної інспекції ядерного регулювання України.

Бої за АЕС почалися після півночі. Спочатку окупанти запустили ракету, яка потрапила на території станції. Снаряд влучив у перший енергоблок.

За територією АЕС в учбово тренувальному корпусі виникло загорання. Проте рятувальники не могли потрапити на місце пожежі для її ліквідації – на станцію увірвались кадирівці, які зіштовхнулися з підрозділами Нацгвардії.

О 4 год ночі в.о. директора ЗАЕС Ігор Мурашов заявив, що ядерна безпека порушена і є величезні ризики. На станції бойові дії і реактори у небезпеці.

Станом на 05:20 на Запорізькій АЕС підрозділи ДСНС змогли прорватися для гасіння пожежі в учбово-тренувальному корпусі. За годину вогонь ліквідували.

Станом на 8 год. майданчик Запорізької АЕС захоплений російськими окупантами. Оперативним персоналом контролюється стан енергоблоків та забезпечується їх експлуатація відповідно до вимог технологічних регламентів безпечної експлуатації. Наявні ушкодження будови реакторного відділення енергоблока № 1, які не впливають на безпеку енергоблока.

Стан енергоблоків ЗАЕС:

Енергоблок № 1: планово-попереджувальний ремонт.
Енергоблоки № 2, 3: відключено від мережі та проводиться розхолодження ядерних установок.
Енергоблок № 4: у роботі, електрична потужність 690 МВт.
Енергоблоки № 5, 6: проводиться розхолодження ядерних установок.

Як повідомила головна санітарна лікарка області Надія Оперчук,  радіаційний фон у місті Кропивницький та Кіровоградській області в межах норми.

Так місто Кропивницький показує від 0,09 – 0,12 мкЗВ/год; м. Олександрія 0,1- 0,14 мкЗв/год; інші адміністративні території області від 0,02 – 0,18 мкЗв/год.

Фахівці державної установи «Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» продовжують здійснювати моніторинг гамма-випромінювання на усіх адміністративних територіях області щоденно не менше ніж 3 рази на добу.

Читайте також: На сайтах громад Кіровоградщини з’явилися фейкові повідомлення про капітуляцію

Поширити:

Залишити коментар:

коментар