Важливо

У Кропивницькому попрощалися зі скульптором Віктором Френчком

У Кропивницькому попрощалися зі скульптором Віктором Френчком, який пішов з життя минулої п’ятниці. У серпні йому виповнилось 70 років.

Про це йдеться в сюжеті UA: Кропивницький, повідомляє Перша електронна газета.

Кропивничани зібралися у дворі на вулиці Дворцова, біля майстерні, де працював Віктор Френчко. Тут зберігаються ескізи та готові роботи скульптора.

Поховали Віктора Френчка на Почесній алеї Лелеківського кладовища у Кропивницькому.

У Кропивницькому попрощались з скульптором Віктором Френчком

У Кропивницькому попрощались з скульптором Віктором Френчком. Він пішов з життя минулої п’ятниці. У серпні йому виповнилось 70 років. Кропивничани зібралися у дворі на вулиці Дворцова, біля майстерні, де працював Віктор Френчко. Тут зберігаються ескізи та готові роботи скульптора.Поховали Віктора Френчка на почесній алеї Лелеківського кладовища у Кропивницькому.

Опубліковано UA: Кропивницький Вівторок, 17 вересня 2019 р.

4d319fc96b994c45057eae6e2366ea10.jpg

Френчко Віктор Васильович народився 6 серпня 1949 року в селі Підзамочок Бучацького району Тернопільської області.

Член Національної Спілки художників України (2012), скульптор.

Лауреат обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації «національна  традиція» (2009).

В 1964 р. закінчив Бучацьку дитячу художню школу. У 1964–1967 рр. навчався на скульптурному відділенні Київської державної художньої школи імені Т.Г.Шевченка, після закінчення якої вступив на скульптурний факультет Київського державного художнього інституту в майстерню народного художника СРСР, академіка Академії мистецтв СРСР М.Г.Лисенка.

Отримавши диплом інституту з відзнакою в 1973 р. був запрошений на роботу до Кіровоградського художньо-виробничого комбінату Художнього фонду України. З того часу живе і працював у Кропивницькому, де створив велику кількість робіт у різних жанрах, скульптурних композицій, бюстів, пам’ятників, пам’ятних знаків, меморіальних дошок.

Учасник обласних, республіканських та всеукраїнських художніх виставок.

Твори зберігаються в обласному художньому музеї, художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна, приватних колекціях в Україні та за кордоном.

Для Кіровоградського обласного товариства охорони пам’яток історії та культури в останні роки створив близько 30 меморіальних дощок. Серед них: меморіальні дошки Арсенію Тарковському, Юлію Мейтусу, Семену Тютюшкіну, Миколі Смоленчуку, Наталії Ленгауер, М. Кошману, Анатолію Кравчуку, Віталію Ципіну, Валерію Дейнекіну, Генріху Нейгаузу, Каролю Шимановському, Євгену Маланюку, Валерію Гончаренку, Олександру Пушкіну, Юрію Луцкевичу, Самуїлу Вайсенбергу, літоб’єднанню «Степ».

Віктор Френчко є також автором пам’ятників захисникам правопорядку, чорнобильцям, пам’ятнику козаку Головку — засновнику с. Головківка Олександрійського району, стели Надії Тобілевич-Тарковській, погруддя академіку Костянтину Скрябіну в Новомиргороді та інших творів.

Деякі роботи були створені Віктором Френчком у співавторстві з Аркадієм Мацієвським (1931—2006). Це — пам’ятники героям-Червонозорівцям та козаку — захиснику Вітчизни (козаку Сірку) у селі Торговиця Новоархангельського району. Спільна скульптурна композиція В. Френчка та А. Мацієвського «Юнак та дівчина» прикрашає стаціонарну експозицію Кіровоградського обласного художнього музею.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар