Трибунал ООН наказав Росії звільнити українських моряків

© GETTY IMAGES

Міжнародний трибунал ООН з морського права наказав Росії негайно звільнити 24 захоплених моряків, серед яких уродженці Кіровоградщини  Роман Мокряк та Андрій Артеменко, та повернути три кораблі. Це рішення є тимчасовим заходом у справі за позовом України щодо порушення імунітетів трьох українських військово-морських кораблів та 24 членів їхніх екіпажів.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на BBC.

За місяць Росія має звітувати трибуналу про його виконання.

“Звільнити три українські кораблі та 24 військовослужбовців та дозволити їм повернутись до України”, – зачитав суддя ухвалу трибуналу.

Проте трибунал не вважає необхідним вимагати від РФ припинити кримінальне переслідування та утримуватись від відкриття нових справ проти моряків, про що Україна просила у позові.

Також трибунал наказав обом сторонам утримуватись від дій, що можуть поглибити спір, який розглядався.

Проти такого рішення голосував тільки суддя трибуналу Роман Колодкін від Росії.

Трибунал зазначив, що подальше утримання українських моряків викликає занепокоєння у “гуманітарному контексті” й існує реальна загроза завданню непоправної шкоди правам України.

Судді вирішили, що нагальність ситуації вимагає впровадження тимчасових заходів.

“Наказ трибуналу є чітким сигналом Росії, що вона не може порушувати міжнародне право безкарно. Ми очікуємо, що Росія швидко та в повному обсязі виконає наказ Трибуналу. Нагадаю, що в подібній справі – Arctic Sunrise – Росія також не брала участі, але швидко звільнила людей”, – прокоментувала рішення голова української делегації в Міжнародному трибуналі, заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль.

Вона також додала, що протягом місяця Росія має звітувати трибуналу, як вона виконує цей наказ.

Пані Зеркаль припустила, що у разі невиконання рішення трибуналу до РФ можуть застосувати міжнародні санкції.

Для розгляду цієї справи по суті буде створений окремий арбітраж й розгляд може тривати роками, додала пані Зеркаль.

Один з адвокатів українських моряків у Росії Ілля Новіков заявив агенції “Інтерфакс”, що “будуть гучні заяви про те, що рішення не визнається і не виконується, але очікуємо, що спосіб його виконати буде знайдений”.


Нагадаємо, 25 листопада 2018 року 24-х українських моряків затримали під час спроби переходу українських кораблів з Одеси до Маріуполя через Керченську протоку. Росія, всупереч міждержавному договору та міжнародному морському праву, перекрила прохід через протоку і здійснила напад на українські судна.

27 і 28 листопада у Криму українських моряків засудили до двох місяців ув’язнення.

Серед полонених моряків є двоє уродженців Кіровоградщини: командир катера “Бердянськ” уродженець села Карлівка Кропивницького району Роман Мокряк та Андрій Артеменко з Новоукраїнки.

Щоб збільшити, відкрийте зображення у новій вкладці / © hromadske.ua

Проти українських моряків фабрикують правопорушення передбачене частиною 3 ст. 322 КК РФ (незаконний перетин державного кордону), за яке “світить” 6 років колонії.

Захоплені катери Росія доправила в Керч в анексованому Криму.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар