Кропивницький прокурор, якого затримали з доларами і елітним віскі, уникнув тюрми

фото: Центральноукраїнський антикорупційний офіс та СБУ

Колишнього прокурора Кіровоградської місцевої прокуратури, якого у 2017 році затримали на хабарі у розмірі 10 тис. доларів США, визнали винним і призначили умовне покарання у виді 3 років позбавлення волі. Речові докази, а саме валюту і металеву коробку чорного кольору, в середині якої знаходяться дві склянки та пляшка віскі “Jack Deniel’s”, суд вирішив повернути до СБУ.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на сайт “Судовий репортер“.

Суд затвердив угоду про визнання винуватості. Дії обвинуваченого кваліфікували як закінчений замах на заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою у великих розмірах. Чоловіка звільнили від відбування призначеного покарання з випробуванням строком на один рік.

Кіровоградською місцевою прокуратурою здійснювалося процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом привласнення грошових коштів службовими особами ТОВ «Супрім Груп».

У березні 2017 прокурор повідомив представнику “Супрім Груп”, що особисто прийме рішення про закриття справи лише за умови надання йому 10 тис. доларів.

У травні 2017 в кафе “Філіжанка” у Кропивницькому відбулася передача коштів, після якої прокурора одразу затримали. В суді прокурор вину визнав і у вчиненому розкаюється.

Як йдеться у вироку суду, насправді прокурор не мав повноважень для самостійного закриття справи. Згідно з КПК, рішення про закриття кримінального провадження, в якому відсутнє повідомлення про підозру, приймається виключно слідчим.

Отож дії обвинуваченого перекваліфікували з ч.3 ст.368 (хабар) на ч.3 ст.190 КК (шахрайство). У першому випадку, тобто за корупційний злочин, йому не могли б дати умовний термін.

Цей прокурор звільнився з посади у грудні 2017.

Як повідомили активісти “Центральноукраїнського антикорупційного офісу”, прізвище прокурора –  Максим Джулай.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар