Важливо

Стафілокок та сальмонела: що показала перевірка у “Смачних традиціях”

Спеціалісти обласної Держпродспоживслужби встановлили причини виникнення випадків гострої кишкової інфекції серед відвідувачів кафе “Смачні традиції” у Кропивницькому. Зокрема, у трьох працівників закладу виявили золотистий стафілокок, а в готових стравах сальмонелу. Нагадаємо, позаминулого тижня семеро містян звернулися в лікарню з ознаками отруєння після вживання страв у кафе.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на сайт Держпродспоживслужби.

Серед виявлених порушень були:

  • перехрещення потоків у технологічних процесах приготування їжі (перехресне забруднення);
  • недотримання товарного сусідства при зберіганні харчових продуктів;
  • відсутність контрольних термометрів у холодильному обладнанні, що не дало змогу контролювати необхідний температурний режим зберігання сировини та готової продукції;
  • відсутнє маркування розробного та прибирального інвентарю;
  • до роботи допущені працівники без медичних оглядів;
  • порушення правил особистої гігієни особами, які брали участь у приготуванні страв.

При дослідженні на патогенну і умовно-патогенну мікрофлору змивів з технологічного обладнання, інвентарю, рук та санітарного одягу персоналу виявлено відхилення (виділено бактерію групи кишкової палички); у трьох працівників виділено золотистий стафілокок; у 2 готових стравах виявлено їх загальне бактеріальне забруднення та виділена Salmonella enteritidis.

Призупинення роботи закладу з 22 жовтня дозволило запобігти подальшому поширенню інфекції, а керівництву кафе усунути виявлені порушення.

За цей період заклад зареєстровано в Державному реєстрі потужностей операторів ринку:

  • там проведено генеральне прибирання з використанням миючих та дезінфікуючих засобів, дозволених до використання МОЗ України;
  • утилізовані харчові продукти та сировина, що залишались у закладі після його закриття;
  • відсторонено від роботи осіб, які не пройшли медичний огляд та у яких виявлено золотистий стафілокок, усунені всі інші порушення.

Результати досліджень повторних контрольних змивів не виявили наявність збудників інфекцій.

2 листопада заклад громадського харчування – кафе «Смачні традиції» ще залишається закритим. На керівника закладу накладено штраф за порушення вимог чинного законодавства в розмірі 22 338 грн.

Після усунення всіх порушень заклад може відновити свою роботу.

Зазначимо, що у 2016 році в “Смачних традиціях” отруїлися 9 осіб, у тому числі 3 дітей.

Нагадаємо, 28 березня 2018 року, телевізійна група програми “Пристрасті за “Ревізором” завітала до міської ради Кропивницького. Журналістка Олена Філонова повідoмила міському голові Андрію Райковичу прo вручення рекомендаційних табличок від «Ревізора» відразу двом закладам Кропивницького: піцерії-бістро “Смачні традиції” та готелю “Маєток”.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар