Важливо

На Кіровоградщині двоє чоловіків незаконно рубали дерева

Володимир Дедей
Пишу про те, що справді хвилює містян.
Контакт: Facebook
Ілюстративне фото: "Моя Олександрія"

Цьогоріч за процесуального керівництва Новоукраїнської місцевої прокуратури направлено до суду два обвинувальні акти за фактами незаконної порубки дерев.

Про це Першій електронній повідомили у прес-службі прокуратури Кіровоградської області.

Зокрема в одному провадженні обвинувачення пред’явлено мешканцю Миколаївської області, який в порушення вимог природоохоронного законодавства вчинив незаконну порубку дерев на території Голованівського району, в іншому – обвинувальний акт вручено місцевому жителю, який здійснив незаконну порубку дерев на території Новоукраїнського району. Збитки, завдані державі в результаті протиправних дій складають понад 60 тис грн.

Читайте також: Кропивницькі активісти виступили проти обрізки каштанів на вул. Короленка

Прокурор в судовому порядку вже звернувся до обвинувачених з позовом щодо відшкодування завданих кримінальним правопорушенням збитків.

Довідково:

Звертаємо увагу, що вчинення дій щодо незаконної порубки дерев і чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяло істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах у законі про кримінальну відповідальність передбачено покарання від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Окрім того, з травня минулого року вступили в силу зміни, якими посилено відповідальність за незаконну порубку дерев – тепер термін можливого позбавлення волі збільшено до 5 років. «Та сама дія, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб, -карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк».

Поширити:

Залишити коментар:

коментар