Важливо

Псевдовагітність заради міграції: у Кропивницькому викрили схему “міжкордонного” шлюбу

Люблю писати про хороші, мотиваційні, цікаві історії. Пишу про людей, які хочуть і вміють робити важливі речі. Слідкую за оновленнями в сфері реформ і намагаюся писати про складне простими словами)
Контакт: Facebook Telegram

Співробітники Служби безпеки України регулярно виявляють та блокують схеми нелегальної міграції на території Кіровоградської області. Зокрема, у Кропивницькому посадовець відділу ДРАЦСу і лікар однієї з медустанови допомагали імігрантам “зафіксуватися” в Україні з допомогою псевдовагітності та фіктивних шлюбів. До схеми залучили також громадянку однієї з країн Центральної Азії – жінка підшукувала “клієнтам” відповідну пару.

Про це інформує Перша електронна з посиланням на прес-службу У СБУ у Кіровоградській області.

“Оперативники спецслужби спільно з поліцією встановили, що у Кропивницькому посадовець відділу держреєстрації актів цивільного стану спільно з лікарем однієї з медустанов налагодили механізм незаконної легалізації іноземців. До оборудки ділки залучили громадянку однієї з країн Центральної Азії, яка для укладання фіктивних шлюбів підшукувала своїм «клієнтам» вихідців з інших країн, які вже мали посвідки з постійного проживання в Україні. Для скорочення терміну розгляду заяви про реєстрацію шлюбу «наречені» отримували підроблені довідки про вагітність. Потім документи подавали до відділу РАЦСу, де посадовець власноруч ставила підписи від імені заявників. Після отримання свідоцтва про шлюб іноземці претендували на отримання дозволів на імміграцію”, – повідомляє прес-служба.

Правоохоронці задокументували понад двадцять фактів фіктивного оформлення документів.

Усім трьом особам, причетним до незаконної схеми, повідомлено про підозру в скоєнні злочину, передбаченого частинами  3, 4 статті 358 та частини 1 статті 366 Кримінального кодексу України.

“Виявлені СБУ факти свідчать про наявність добре налагодженого механізму нелегальної міграції на територію України та Кіровоградської області зокрема. При цьому, це явище все більше набуває рис організованої злочинності та незаконного виду бізнесу. Нелегальна міграція є суттєвим криміногенним фактором, який може сприяти протиправній діяльності на шкоду державній безпеці України, корупції, наркобізнесу та терористичній загрозі”, – додають в СБУ.

Служба безпеки України закликає громадян своєчасно повідомляти про відомі факти або надходження пропозицій щодо сприяння нелегальній міграції за цілодобовим номером телефону довіри Управління СБУ в Кіровоградській області: (0522) 36-13-06 або на адресу офіційної електронної пошти: usbu_kvg@ssu.gov.ua.

Інформація, що надійде до СБ України, обов’язково буде перевірена.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар