Важливо

На Кіровоградщині 100 га землі повернули до державної власності

Володимир Дедей
Пишу про те, що справді хвилює містян.
Контакт: Facebook

Прокуратура Кіровоградської області у суді апеляційної інстанції відстояла свою позицію щодо повернення до державної власності понад 100 га земель сільськогосподарського призначення, що перебували в незаконній оренді.

Про це Першій електронній повідомили у прес-службі прокуратури Кіровоградської області.

Мова йде про три земельні ділянки вартістю понад 1,7 млн грн, розташовані на території Гаївської сільської ради Кіровоградського району.

Підставою звернення до суду стало те, що вказані землі громадянин отримав без обґрунтування необхідності виділення ділянок таких великих площ, без зазначення можливості обробітку такої кількості землі та перспективи діяльності фермерського господарства. Вказане свідчить про штучне використання пільгової процедури отримання земель для ведення фермерського господарства.

Не зважаючи на такі явні порушення вимог земельного законодавства, Головним управлінням Держгеокадастру в області було надано накази, якими дозволено розроблення проектів землеустрою цих ділянок.

Тож прокуратура звернулась до суду з позовом про визнання недійсними вищезазначених наказів та розірвання договорів оренди землі.

Судом першої інстанції у задоволенні позовних вимог відмовлено, проте апеляційний суд підтримав позицію прокуратури. Підприємця зобов’язано повернути з протиправного користування 3 сільськогосподарські ділянки вартістю 1,7 млн грн.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар