Кіровоградців попереджають про небезпеку кліщів

Люблю писати про хороші, мотиваційні, цікаві історії. Пишу про людей, які хочуть і вміють робити важливі речі. Слідкую за оновленнями в сфері реформ і намагаюся писати про складне простими словами)
Контакт: Facebook Telegram

У квітні, а також у вересні – жовтні спостерігається пік активності небезпечних для людини кліщів. Улюбленими місцями їхнього полювання є хвойні ліси, а також вологі місця: канави, узбіччя доріг.

Кліщі, що перезимували в опалому листі чи хвої, а також щілинах ґрунту, виходячи на полювання, піднімаються на рослини, невисокі гілки дерев та кущів і чіпляються за тварин і людей, які проходять повз них.

Принести комаху в оселю може собака або кішка, яка гуляє вулицею; кліщ може бути і в букетику польових та лісових квітів. Потрапивши на відкриту ділянку тіла людини, кліщ присмоктується абсолютно безболісно через вприскувану під шкіру анестезуючу речовину і може стати причиною серйозних захворювань. Кліщі переносять такі хвороби, як кліщовий енцефаліт, кліщовий висипний тиф, кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), геморагічну лихоманку тощо.

Тож коли ви збираєтеся на природу, то подбайте про свою безпеку заздалегідь, правильно одягайтеся:

  • оберіть такий одяг, який максимально прикриє ваше тіло, найкраще одягти комбінезон (якщо немає комбінезону – заправте штани у шкарпетки, верхній одяг (сорочка, футболка з довгими рукавами тощо) повинен щільно облягати руки та бути наглухо застібнутим), із взуття краще оберіть чоботи або високі черевики із щільно зав’язаними шнурками;
  • комір та манжети рукавів змастіть камфорною олією;
  • вуха та волосся захистіть головним убором (хустка, берет).

Для відлякування комах можна скористатися спеціальними косметичними засобами. Перебуваючи у лісі, не забувайте час від часу оглядати відкриті ділянки тіла, адже після присмоктування кліщі не одразу починають живитися кров’ю, тому при вчасному їх виявленні та правильному видаленні зменшується ризик зараження кліщовим енцефалітом. Якщо разом з вами відпочивають і ваші домашні тварини, то не забувайте оглядати і їх. Повернувшись із лісу, уважно обстежте свій одяг та тіло, особливо ділянки, які були відкриті, голову, шию.

При виявленні кліща, що присмоктався, потрібно негайно звернутися до лікаря. Якщо це неможливо зробити, треба самотужки його видалити. Для цього шкіру навколо кліща змащують вазеліном (вазеліновим маслом) або іншим жиром, щоб змусити паразита вийти самостійно. Місце укусу кліща потрібно обов’язково продезинфікувати, а руки ретельно вимити з милом. При першій же можливості потрібно звернутися до лікаря, оскільки в разі часткового видалення паразита з тіла залишені лапи чи голова продовжуватимуть процес зараження. Комаху, якщо воно жива, бажано віднести до лікарні для дослідження на наявність інфекції.

Пам’ятайте: прийшовши з лісу, обов’язково оглядайте своє тіло і одяг, а також домашніх тварин, які прогулювалися з вами, на наявність кліщів.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області

Поширити:

Залишити коментар:

коментар