Щоб свято Водохреща пройшло без надзвичайних подій, біля водойм чергували рятувальники.
Святкуванням Водохреща завершується цикл новорічних та різдвяних свят. Не зважаючи на те, що цього дня, як правило, панує міцний мороз, багато вірян впевнено дотримуються традицій пірнати у крижану хрещенську купіль, оскільки переконані, що освячена вода очищує, додає сил і здоров’я, що разом з нею дається і Боже благословення. Проте купання в ополонці морозного зимового дня пов’язане з певним ризиком, тому у спецально відведених та погоджених з місцевою владою місцях було організовано чергування медпрацівників та рятувальників ДСНС, забезпечених необхідними засобами порятунку людей на воді.
Всього по області для чергування на Водохреще на 27 постах були задіяні 26 одиниць техніки та 86 чоловік особового складу Управління ДСНС в області. З особовим складом було проведено додаткові заняття та інструктажі щодо заходів безпеки, а також порядку дій рятувальників у разі виникнення надзвичайних подій.
В обласному центрі для вірян було організоване купання у трьох місцях: на водоймах у міському саду, на Новомиколаївці та у цілющому джерелі Святого Даниїла на Балці. Біля джерела працівники аварійно-рятувального загону спецпризначення У ДСНС в області ще й розгорнули польову кухню та разом з прихожанами Храму Благовіщення Пресвятої Богородиці пропонували людям після крижаної купелі випити запашного травяного напою.
У кожному населеному пункті, звичайно, визначене своє місце для хрещенського занурення. Хоча цьогоріч через ускладнення погодних умов не скрізь змогли відсвяткувати Водохреще традиційним купанням в освяченій воді.
Прес-служба У ДСНС в області