Важливо

Завод у Побузькому тримається у облозі озброєними людьми

Захоплений невідомими людьми в балаклавах і зі зброєю феронікелевий завод у селищі Побузькому Голованівського району досі знаходиться у облозі. На місці подій знаходяться представники прокуратури і керівництво міліції області.

Нагадаємо, невідомі особи, погрожуючи зброєю, знешкодили охорону і перекрили контрольно-прохідний пункт. На їхньому одязі немає ніяких розпізнавальних знаків, а обличчя заховані під балаклавами. Невідомі люди, які представились бійцями одного з добровольчих батальйонів, звинувачують власників заводу у сепаратизмі, адже нікель імпортується в Росію. Робітники підприємства групу озброєних людей у кількості близько 50 чоловік, що приїхали з людиною, яка називає себе новим директором підприємства, далі на територію заводу не пускають. Учора були чутні постріли у повітря, як повідомлять джерела Першої електронної з місця подій.

За інформацією преси, власниками підприємства є Михайло Чорний (росіянин, основний акціонер «Сибірського алюмінію», нині мешканець Ізраїлю) та Олександр Бронштейн (росіянин, через британську фірму є власником Волгоградського і Волховського алюмінієвих заводів).

Перша електронна буде інформувати про розвиток подій на заблокованому підприємстві і наразі очікує коментаря від керівника батальйону, бійцями якого назвалися озброєні люди.

Нагадаємо, що прокуратурою Кіровоградської області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за:

ч.1 ст.364 КК України щодо зловживання службовим становищем посадовими особами Кіровоградської митниці у співучасті із службовими особами ТОВ «Побузький феронікелевий комбінат» з метою одержання неправомірної вигоди для ТОВ «ПФК» та ТОВ «Олександрія-Лідер» у вигляді несплати обов’язкових митних та податкових платежів;

за ч.1 ст.366 КК України щодо внесення службовими особами ТОВ «Побузький феронікелевий комбінат» завідомо неправдивих відомостей до вантажно-митних декларацій; за ч.2 ст.209 КК України щодо легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом службовими особами ТОВ «Олександрія-Лідер» за попередньою змовою зі службовими особами ТОВ «Побузький феронікелевий комбінат».

Наразі, слідчими прокуратури області за рішенням суду проведено ряд слідчих дій, у тому числі обшуки у виробничому підрозділі у смт Побузьке та у головному офісі дирекції ПФК, що в Києві. Досудове розслідування триває.

Крім того, прокуратурою області внесено відомості до ЄРДР за ч.2 ст.342 КК України за фактом опору адміністрації ПФК правоохоронцям. Так, керівництво ПФК шляхом організації «живої стіни» із працівників підприємства, блокували вхід та заважали слідчому, процесуальним керівникам та співробітникам УМВС України в області, які перебували у форменому одязі, потрапити на територію комбінату та належним чином провести санкціоновані судом слідчі дії.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар