Важливо

У Новоархангельському районі вчені знайшли величезний трипільський храм

Світлана Листюк
Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

На території Кіровоградської області (село Небелівка) були знайдені руїни величезного стародавнього храму із людиноподібними фігурками та залишками тварин, принесених у жертву. Храм був збудований за часів існування трипільської культури. Знахідку зробила група британських та українських археологів, які вже кілька років проводять тут наукові розкопки.

Про це на щорічному конгресі Європейської асоціації археологів розповіли Наталія Бурдо і Михайло Відейко під час з’їзду Європейської асоціації археологів, який відбувся в Стамбулі (Туреччина), повідомляє Live Science.

За даними вчених, площа храму складала 60 на 20 метрів. Це була двоповерхова споруда, зроблена із дерева та глини, із внутрішнім двором та портиками по периметру.

Всередині споруди було виявлено вісім глиняних плит, на одній із яких знаходилося безліч обгорілих кісток ягнят, яких судячи з усього принесли в жертву. Підлога і стіни всіх п‘яти приміщень другого поверху були пофарбовані у червоний колір. На першому поверсі дослідники виявили сім додаткових платформ і внутрішній двір, всипаний кістками тварин і фрагментами кераміки.

Храм був виявлений під час розкопок доісторичного поселення поблизу від села Небелівка Новоархангельського району. Останні дослідження об‘єкта показали, що давнє поселення займало площу близько 238 гектарів. На 50 вулицях розміщувалися понад 1,2 тисячі будівель.

Вчені встановили, що знахідка хронологічно відноситься до трипільської культури мідного віку (5500-2750 роки до нашої ери). Вік храму складає близько 6 тисяч років.

Знайдений в Україні храм схожий на культові споруди Близького Сходу того ж періоду. Як зазначають археологи, шумерський храм Еріду, якому близько 6 тисяч років, також був поділений на окремі кімнати.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар