Важливо

Карта концтаборів і поховань на Донбасі

Світлана Листюк
Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

СБУ створила карту концтаборів і поховань на Донбасі (наразі неповну), повідомляє РНБО.

Для створення карти СБУ використовує дані інших відомств, інформацію з різних джерел, в тому числі від місцевих жителів, заарештованих терористів і знімки з космосу.

Злочини терористів СБУ збирається розслідувати разом з ОБСЄ та інституціями ООН, а винних у злочинах покарати і засудити усією світовою спільнотою.

Як тільки буде звільнятися від терористів територія, населений пункт, близьким родичам треба буде здавати зразки крові для ідентифікації кожного тіла, віднайденого у місцях масових поховань.

Україна розпочинає нелегкий і тривалий процес розслідування і поширення правдивої інформації про те, які злочини проти людяності насправді кояться бойовиками, найманцями проти людей – жінок, дітей, цивільного населення Донеччини та Луганщини.

Наразі СБУ надає громадськості, вітчизняним та іноземним журналістам, правозахисним організаціям доказові матеріали цих міжнародних злочинів. Їх масштаби представлені на карті, на якій нанесено місця влаштованих терористами концтаборів, катівень каральних органів терористичних організацій, місць тортур та розстрілів мирного населення, масових поховань замордованих людей.

Дані контррозвідки підтверджують інформацію про те, що терористи на тимчасово контрольованих ними територіях запровадили антигуманні порядки, які не відповідають жодним засадам міжнародного права та людяності.

Терористи з перших днів використовували неприпустиму практику тоталітарних режимів – замінили судові та правоохоронні органи каральними та створили систему так званих «трійок», які без суду й слідства захоплювали людей, катували у підвалах, виносили вироки та розстрілювали.

Засуджена у всьому світі «есесівська» практика створення концтаборів, де до безневинних людей застосовуються тортури, пораненим не надається медична допомога, хворих добивають, чиниться психологічний та моральний тиск на заручників, серед яких є неповнолітні діти, – має бути засуджена усім світом, а нелюди покарані.

СБУ звертається до громадян, близькі та рідні яких замордовані терористами або зникли безвісти, надавати такі відомості на гарячу лінію 0-800-501-482.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар