Важливо

Експозицію «Герої не вмирають!» пам’яті Віктора Голого відкрили в Кіровограді

Світлана Листюк
Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

У Кіровоградському обласному художньому музеї розгорнуто експозицію «Герої не вмирають!», яка приурочена пам’яті Віктора Голого (1981-2014). 28 вересня ц. р. справжньому Герою України Голому Віктору Анатолійовичу, який віддав своє життя, захищаючи незалежність України на Сході нашої держави, приймаючи участь в антитерористичній операції на Донеччині виповнилось б 33 роки.

В експозиції презентовано фотороботи із зображенням миттєвостей професійної діяльності, військової служби та сімейні світлини Віктора Голого, а під час відкриття експозиції було представлено відеопрезентацію одного з туристичних маршрутів, створених Віктором Голим.

Віктор народився на Знам’янщині1981 року. Здобув дві вищі освіти. У 2003 році закінчив Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка за кваліфікацією «Вчитель історії та географії», а у 2007 – Дніпропетровський регіональний інститут державного управління Національної Академії державного управління при Президентові України за кваліфікацією «Магістр державного управління».

Працював на посаді методиста з питань туризму Знам’янського міського краєзнавчого музею з 8 лютого 2010 року до 31 травня 2013 року. Був гармашем Чорноліської сотні Чорноліського куреня Буго-Гардівського округу українського козацтва.

Віктор жив життям козака, щиро захоплювався українською історією, краєзнавством, археологією. В свою роботу вкладав всю душу. Був ініціатором створення у 2010 році на базі музею міської громадської організації «Туристично-краєзнавчий клуб «Чорнолісся», метою якої є організація дозвілля мешканців міста, пропаганда здорового способу життя та координація діяльності усіх видів туризму у місті. Регулярно особисто виступав організатором та учасником різних туристичних змагань та заходів. За період своєї роботи в міському краєзнавчому музеї Віктор Голий створив більше десяти туристичних маршрутів, більшість з них є досить популярними серед знам’янчан та гостей міста.

На високому професійному рівні займався краєзнавчо-пошуковою роботою, теми його досліджень: «Археологія рідного краю», «Козацький період історії краю», «Заселення краю» та ін.

Вітя-козак, як називали його музейники області, був щирим патріотом України, все своє життя він мріяв служити своїй Батьківщині, тому коли у березні 2014 року почався сепаратистський заколот на сході України, Віктор не міг стояти осторонь.

Відразу йому не вдалося потрапити до лав Збройних Сил України, лише 19 червня 2014 року він був зарахований до складу 42 батальйону територіальної оборони. Зі слів командира підрозділу в якому служив Віктор, стало відомо, що він дуже хотів навчитися добре володіти зброєю, пізнати всі навики військової майстерності. 7 серпня 2014 року підрозділ вирушив на схід і базувався у місті Краматорськ Донецької області, маючи своїм завданням охорону аеропорту.
28 серпня 2014 року Віктор разом зі своїми побратимами виїхав на бойове завдання – супроводжувати колону з продовольством до міста Дебальцеве.

Під час виконання завдання колонна потрапила у засідку. Віктор разом із іншими військовослужбовцями прикривали відхід колони. В результаті бою колона відступила, але Віктор Голий загинув у бою з ворогами України під мінометним обстрілом бойовиків.

Похований Герой на кладовищі села Плоске Знам’янського району.
Герої не вмирають в нашому земному житті, поки жива людська пам’ять і усвідомлення нашої відповідальності за майбутнє!

Микола Правда, науковий співробітник
Кіровоградського обласного художнього музею, для Першої електронної газети

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

Будьте першим, що прокоментував

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована.


*