Важливо

Колишні голови РДА Кіровоградщини щомісяця завдавали обласному бюджету 1,8 млн. грн. збитків

Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

За підрахунками землевпорядної служби області бюджет щорічно втрачає більше 1,8 млн. грн. від укладених з попередніми головами райдержадміністрацій договорів оренди землі з розміром орендної плати менше 3 %.

Як повідомили Першій електронній в ГУ Держземагентства в області, відповідно до статті 288 Податкового кодексу України, розмір орендної плати за використання земельних ділянок не може бути меншим ніж 3% від їх нормативної грошової оцінки.

Виходячи з законодавства, найбільше порушень зафіксовано у Голованівському районі ( втрати бюджету 332,84 тис. грн.), Долинському (701,77 тис. грн.), Знам’янському (204,86 тис. грн.), Кіровоградському (96,36 тис. грн.), Компаніївському (144,71 тис. грн.) та Новоархангельському (355,12 тис. грн.) районах.

З метою збільшення надходжень до бюджетів та приведення договорів оренди землі у відповідність до вимог чинного законодавства ГУ направлено листи 43 орендарям, які мають договори оренди земель державної власності з розміром орендної плати менше 3 % на площі 3113 га. Держземагентство вимагає від орендарів укласти додаткові угоди з розміром орендної плати на рівні 5 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Додатково повідомляємо, що Головним управлінням Держземагентства у Кіровоградській області запроваджено надання земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності не менше 5 %.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар