Важливо

Кіровоградського Інтернет-сепаратиста посадили під домашній арешт

Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

Прокуратурою області погоджено клопотання слідчого управління служби безпеки про обрання відносно кіровоградця, який в мережі Інтернет пропагував ідеї сепаратизму та екстремістської діяльності, запобіжного заходу у виді домашнього арешту з застосуванням електронного засобу контролю.

Окрім того, вказаній особі оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 109 Кримінального кодексу України (Розповсюдження матеріалів із закликами до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади).

За процесуального керівництва прокуратури у ході досудового розслідування встановлено, що вказані матеріали підозрюваний розповсюджував з березня 2014 року через спеціально створений аккаунт у соціальній мережі, із зазначенням у ньому неправдивих ідентифікуючих даних. Крім того, встановлено, що вказано особа понад 10 років проживала на територія Російської Федерації.

Варто зазначити, підозрюваний вину у вчиненні злочину визнав повністю, щиро покаявся та зазначив, що не знав про кримінальну відповідальність за такого роду дії.

Прокуратура області звертає увагу громадськості, що публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження будь-яких матеріалів із закликами до вчинення таких дій – злочин, за який передбачена кримінальна відповідальність у виді обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на той самий строк.

Прес-служба прокуратури Кіровоградської області

Поширити:

Залишити коментар:

коментар