Важливо

Жителі «безправного гуртожитку» на просп. Університетському створюють ОСН

Світлана Листюк
Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

Жителі славнозвісного гуртожитку, що на проспекті Університетському, 21 вирішили більше не чекати обіцяних покращень від влади, а ОСН (орган самоорганізації населення). 

Для цього необхідно, щоб відповідне звернення до міськради ухвалили і підписали не менше половини мешканців будинку, які мають право голосу (досягнули 18-ти років та мають підтверджене право на проживання у будинку).

Тому, перш ніж проводити збори, мешканці гуртожитку звернулися до міського управління внутрішніх справ з проханням посприяти в проведенні «паспортного обходу» для виявлення на яких підставах проживає в будинку та чи інша особа.

«Є люди, які платять квартплату по 800 грн. колишньому директору Наталії Нетребенко і живуть спокійно без будь-яких документів, тому нам необхідно провести «паспортний» обхід», – розповіла жителька гуртожитку Світлана Бондаренко.

За її словами, на кожного квартиранта буде складатися акт із зазначенням кому вони платять і за що. Надалі акти передадуть в СБУ, прокуратуру та податкову для того, щоб дізнатися, чи сплачуються господарями квартир податки, які є законі підстави проживання тих чи інших осіб, тощо.

«Таким чином, після проведення всіх необхідних перевірок, проведення зборів жителів гуртожитку та подачі всіх необхідних документів на створення ОСН у нас буде свій маленький ЖЕК і ми зможемо самостійно укладати договори з Кіровоградобленерго чи Дніпро-Кіровоград. Це дозволить нам обходитись без нашої «власниці» та перераховувати кошти напряму до постачальника послуг не боячись, що гроші просто осядуть в кишені керівництва підприємства «Вагран» (власники гуртожитку – Авт.), як це було вже неодноразово», – зазначила Світлана Бондаренко.

Також після проведення всіх необхідних процедур мешканці звернуться до міськвиконкому з проханням переглянути тариф на квартплату та понизити її хоча б до 0,8 грн. за 1м2 (нині вони сплачують 1.40 грн. 1м2, при цьому не отримують жодних відповідних послуг від комунальної установи).

Люди попереджають: якщо міська влада в черговий раз займатиметься формальними відписками повернуться до відпрацьованих методів – перекривання дороги на 101-му мікрорайоні та пікетування держустанов.

Марія Нагай, Перша електронна газета

Поширити:

Залишити коментар:

коментар