Важливо

Вперше за тривалий час у зоні АТО російсько-окупаційні війська не скоїли жодного пострілу

Речник Міністерства оборони України з питань АТО полковник Дмитро Гуцуляк / © mediarnbo.org

Вперше за тривалий час у районі проведення АТО не було зафіксовано порушень режиму припинення вогню. Упродовж доби, що минула, по нашим оборонним позиціям російсько-окупаційні війська не наважилися скоїти жодного пострілу, та не створили жодної провокаційної ситуації. Підрозділи ж української армії, як і завжди, суворо дотримуються Мінських домовленостей, гарантуючи виконання усіх заходів з підтримання сталого припинення вогню.

Про це повідомляє Перша електронна з посиланням на ІАЦ РНБО.

Зазначимо, що відсутність порушення режиму тиші з боку окупантів жодним чином не послаблює пильність наших захисників. Ситуація в районі проведення АТО перебуває під контролем військовослужбовців Збройних Сил України.

Як зазначає Штаб АТО, повне припинення вогню надає українцям більше можливостей для відновлення зруйнованої інфраструктури, налагодження транспортного сполучення та активного проведення робіт з розмінування місцевості.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

На окупованих агресором територіях Донецької та Луганської областей спостерігається подальша активізація діяльності так званих «войcковых казачьих обществ» під керівництвом співробітників російської ФСБ. Зокрема, вербувальники згаданих організацій проводять інтенсивну агітацію серед місцевого населення призовного віку і найманців-колаборантів. Таким чином створюються непідконтрольні російському окупаційному командуванню збройні формування. Один з ватажків фейкової «республіки» намагається використати цю ситуацію для утримання влади, сприяючи розширенню діяльності «казачьего» руху задля забезпечення додаткової підтримки, зокрема силової. Активізація цих «казачьих» організацій призводить до відтоку бойовиків із так званих «Армійських корпусів». Це викликає невдоволення російського окупаційного командування.

Минулий день в Україні був насичений важливими подіями, які укріплюють наші позиції на міжнародній арені

Україна бореться із зовнішньою агресією й викликаною нею багатоаспектною кризою не на самоті – у нас достатньо друзів та партнерів, аби упевнено почуватися навіть маючи наявні безпекові ризики та загрози.

Так, Президент України Петро Порошенко учора провів телефонну розмову з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Глава держави висловив вдячність за послідовну політичну підтримку Альянсом суверенітету і територіальної цілісності України та важливу практичну допомогу в протидії російській агресії. Петро Порошенко поінформував Генерального секретаря про ситуацію на Донбасі й підтвердив, що Україна продовжує реалізацію курсу євроатлантичної інтеграції, активно реформуючи сектор безпеки і оборони відповідно до стандартів НАТО. У цьому зв’язку відзначено нещодавнє схвалення Радою національної безпеки і оборони України законопроекту «Про національну безпеку». Також обговорено актуальні питання взаємодії у межах Комісії «Україна-НАТО».

Президент України Петро Порошенко провів зустріч із Спеціальним посланником Президента США по Україні Куртом Волкером

Було висловлено серйозне занепокоєння через відсутність прогресу у виконанні Росією безпекових положень Мінських домовленостей. Наголошувалося, що Москва має нарешті продемонструвати політичну волю до мирного врегулювання і погодитись на розміщення миротворчої місії ООН на окупованому Донбасі, включно з неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону. Петро Порошенко і Курт Волкер відзначили звільнення українських заручників наприкінці минулого року та важливість завершення цього процесу. Обговорено і ухвалення Закону України про реінтеграцію окупованих територій як елементу спільної стратегії з відновлення суверенітету та територіальної цілісності України. Сторони наголосили на пріоритетності мирного, політико-дипломатичного шляху врегулювання ситуації на Донбасі.

Із Куртом Волкером учора провів зустріч і начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко, який поінформував американського дипломата про поточну ситуацію на сході України. Сторони обмінялися поглядами з актуальних питань регіональної безпеки та перспектив розвитку двосторонніх відносин між нашими країнами в оборонній сфері. У зустрічі брала участь Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні Марі Йованович.

23 січня відбулося засідання Комітету Реформ Міністерства оборони та Збройних Сил України

Глава оборонного відомства генерал армії України Степан Полторак зауважив, що серед пріоритетних завдань командирів та начальників усіх рівнів, органів військового управління має бути боротьба з корупцією й поліпшення стану дисципліни і правопорядку. Потрібно забезпечити абсолютну нетерпимість до проявів корупції, запорукою чого має стати відкритість оборонного відомства. Міністр оборони поставив завдання Генеральному штабу, органам військового управління та Військовій службі правопорядку налагодити ефективну роботу з особовим складом з питань зміцнення військової дисципліни і підтримання статутного порядку.

Іншим пріоритетом 2018 року є будівництво понад 180 житлових комплексів для військовослужбовців за контрактом. Загалом цьогоріч військовослужбовці мають відчути подальше поліпшення свого соціального захисту. Також багато зусиль буде скеровано на відновлення і розвиток інфраструктури пунктів постійної дислокації військових частин, передусім новостворених. Зауважимо, що торік на 293 об’єктах військової інфраструктури тривали роботи з будівництва, реконструкції і капітального ремонту.

Під час засідання Комітету реформ генерал армії України Степан Полторак висловив вдячність іноземним радникам від країн НАТО, волонтерам, усім, хто бере участь у реформуванні відомства.

Стратегічний радник від Литовської Республіки генерал-майор (у відставці) Йонас Андрішкевічус відзначив мужність, героїзм і самопожертву українських воїнів, які захищають суверенітет та територіальну цілісність України в умовах російської агресії. Також він відмітив прогрес у реалізації процесу реформ в оборонному відомстві, зростання тактичних спроможностей нашого війська, зокрема, професіоналізацію його сержантського корпусу.

Під час засідання Комітету Реформ директор Офісу зв’язку НАТО в Україні Александер Вінніков привітав успіхи, досягнуті у сфері стратегічних комунікацій Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України.

На Великополовецькому полігоні розпочалися навчання військовослужбовців 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців з британськими інструкторами за програмою «Орбітал»

Готуючись до ротації в район проведення АТО, наші військовослужбовці вивчають тактику ведення бойових дій в різних умовах, вдосконалюють навички водіння бойових машин та стрільби з них, отримують важливі необхідні знання про специфіку роботи різних військових підрозділів.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар