Важливо

Двоє українських військових загинули внаслідок підриву техніки на вибухівці

Речник Міністерства оборони України з питань АТО полковник Дмитро Гуцуляк / © mediarnbo.org

Упродовж доби, що минула, ситуація на лінії зіткнення сторін набула ознак певної стабілізації. Проте загарбник продовжував у цинічний та злочинний спосіб ігнорувати встановлений режим припинення вогню. Противник щодо позицій, які утримують українські захисники, прицільно застосував міномети, заборонені Мінськими домовленостями. На жаль, сьогодні вночі під час виконання бойового завдання на Луганському напрямку внаслідок підриву техніки на невідомому вибуховому пристрої від несумісних із життям поранень загинули двоє наших військовослужбовців. Ще п’ятеро воїнів зазнали бойових травмувань. Стан їхнього здоров’я – задовільний, зараз вони отримують належну медичну допомогу в місцевих лікарнях. З’ясування обставин загибелі та поранення військовослужбовців проводить група оперативного реагування.

Про це повідомляє Перша електронна з посиланням на ІАЦ РНБО.

Загалом минулої доби уздовж усієї лінії зіткнення противник провів 3 прицільні обстріли позицій Збройних Сил України.

Захисники України цього дня, попри очевидну загрозу їхньому життю та здоров’ю від злочинних вогневих провокацій агресора, утрималися від організації відсічі й не застосовували у відповідь наявного озброєння.

Унаслідок ворожих обстрілів двоє українських військовослужбовців зазнали бойових травмувань неподалік Водяного на Приазов’ї. Їх у задовільному стані оперативно доправлено до військово-медичних закладів і надано необхідну лікарську допомогу.

Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким загиблих захисників, які віддали життя за Україну.

Луганський напрямок

Як заявив сьогодні на традиційному щоденному брифінгу речник  Міністерства оборони України з питань АТО  полковник  Дмитро Гуцуляк, тут відбулося два ворожих обстрілів позицій, які утримують українські військові.

Незаконні збройні формування спочатку уночі неподалік Луганського вогнем із великокаліберних кулеметів та гранатометів випробовували на міцність наших військових. А вже ближче до вечора окупант здійснив мінометний обстріл по оборонцях Троїцького, випустивши 4 снаряди з міномету калібру 82-мм.

Донецький напрямок

Російсько-окупаційні сили близько 18 години прицільно обстріляли оборонні укріплення сил АТО довкола селища Водяне на Приазов’ї із 120-мм мінометів, загалом випустивши три снаряди цього калібру.

Інформація української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін

СЦКК поінформувала, що 16 січня бойовики незаконних збройних формувань зірвали проведення спостережною моніторинговою місією ОБСЄ планового обслуговування камери відеоспостереження, розташованої на Донецькій фільтрувальній станції. Згадана місія так і не отримала гарантій безпеки від ОРДО щодо проведення цих робіт. Українська сторона Спільного центру з контролю та координації підкреслює важливість припинення будь-яких провокації навколо одного з найважливіших і найуразливіших критичних об’єктів цивільної інфраструктури Донбасу, що забезпечує водою 400 тисяч мешканців регіону по обидва боки лінії зіткнення. Такі провокативні дії свідчать про очевидне небажання бойовиків сприяти Спостережній місії ОБСЄ в отриманні її технічними засобами об’єктивної інформації про випадки порушення припинення вогню.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Російське керівництво з четвертого кварталу 2017 року суттєво зменшило обсяги фінансової допомоги так званим «республікам». Це змусило керівництво останніх мінімізувати витрати на утримання місцевих «бюджетних» установ, організацій та підприємств. Зокрема, з початку року припинені виплати премій та надбавок бюджетникам, удвічі зменшені виплати з безробіття особам, які перебувають на обліку так званих «бірж праці», із затримкою на місяць фінансуватимуть загалом усі фейкові «республіканські державні установи».

Крім того, дефіцит бюджету псевдо-республік передбачається покривати за рахунок активізації діяльності так званих «контролюючих і правоохоронних органів ДНР», які отримали вказівки посилити «роботу» з приватними підприємцями на тимчасово окупованій території Донбасу.

16 січня тривав офіційний візит Міністра оборони України генерала армії України Степана Полторака до Республіки Хорватія

Під час спільної заяви за результатом зустрічі зі своїм хорватським колегою паном Даміром Крстичевичем, Міністр оборони України наголосив, що задоволений її підсумками. Наразі йдеться про перехід від етапу переговорів до конкретних заходів співпраці із хорватськими партнерами, досвід яких у відновленні територіальної цілісності й розвитку власних Збройних сил дуже важливий для України.

Міністр оборони України Степан Полторак оглянув презентацію зразків продукції хорватського військово-промислового комплексу, озброєння і оснащення військовослужбовців Збройних сил Хорватії. У рамках цього візиту підписано протокол про зустріч керівництва оборонного відомства України із Генеральним директором хорватської компанії, що виробляє речове майно для потреб Збройних сил Хорватії.

Міністр оборони України Степан Полторак також зустрівся із Прем’єр-міністром Хорватії Андреєм Пленковичем, обговоривши з ним питання подальшої співпраці країн. Зокрема, йшлося про проведення спільних військових навчань із залученням хорватських військовослужбовців. Натомість Андрей Пленкович висловився за продовження санкцій щодо дій Російської Федерації й зауважив, що підтримує Україну в європейських та євроатлантичних прагненнях. Україна і Хорватія перебувають на шляху поглиблення військово-технічного співробітництва.

Про підтримку Україну в захисті її територіальної цілісності висловилися міністри оборони Канада та США на своїй двосторонній зустрічі

Вони, зокрема, наголосили, що миротворчість ООН має залишатися ефективним засобом реагування на конфлікти 21-го століття.

Про підтримку України йшлося і на засіданнях Військового комітету НАТО у форматі «Проекціювання стабільності» керівників військових відомств Альянсу, в яких узяв участь Начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко. Тут були розглянуті напрямки вдосконалення форм партнерства в рамках зазначеної платформи. Начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України провів низку двосторонніх робочих зустрічей із політичним і військовим керівництвом НАТО та країн-партнерів, обговоривши стан поточної обстановки в Україні й навколо неї та напрямки розвитку подальшого співробітництва.

From left to right: Lieutenant General Volodymyr Askarov (Military Representative – Ukraine), General Muzhenko (Chief of Defence – Ukraine) and General Najmaddin Sadigov (Chief of Defence – Azerbaijan).


Поширити:

Залишити коментар:

коментар