Важливо

Карту Височинного Поінгулля презентували вчителям Олександрівщини

В Олександрівському районному краєзнавчому музеї для вчителів місцевих навчальних закладів презентували карту-схему «Височинне Поінгулля та його цікаві місця». На зустріч з освітянами з Кропивницького приїхали кандидат географічних наук, розробник карти Андрій Домаранський, представник громадської організації «Спільна дія» Ганна Коломієць та студентка Центрально-українського педагогічного університету ім.Винниченка Олександра Сухенко.

Чому саме в Олександрівці відбулася презентації карти-схеми? За словами директора музею Василя Білошапки, якби не було Олександрівського району, то не було б і Інгулу, бо річка починається саме в їхньому районі, біля села Родниківка.

«Колись я зафіксував таку легенду, які переповіли місцеві жителі. Начебто у 18 столітті Інгул починався не там ,де зараз, а біля Миколаїівки. Була це річка судноплавною, і щоб татари та турки не робили набігів, дали команди у витоків Інгулу засипати джерела вовною. Але річка знайшла вихід і пробилася біля Рудниківки», – розповів директор.

Представник громадської організації «Спільна дія» Ганна Коломієць розповіла під час презентації про те, як народилася ідея створення цієї карти-схеми і чому цей проект важливий для нашої області:

«Ідея народилася коли ми у Кропивницькому обирали нову назву для нашого міста. Найбільше постраждала у тій перейменувальній боротьбі – річка Інгул. Прихильники однієї з назв на річку незаслужено вилили багато негативу. Наша організація, науковці, громадські діячі, активні люди на одній із зустрічей запропонували: давайте розкажемо про річку, про те, що тут відбувалося, які тут люди жили. Розкажемо жителям про те, чим ми можемо пишатися і таким чином відроджувати місцевий патріотизм, як розвивати туристичну складову нашої області».

Завдяки ініціатору проекту створення карти «Височинне Поінгулля» народному депутату Станіславу Березкіну карта вийшла 5-ти тисячним тиражем. Це дозволить передати її безкоштовно школам та бібліотекам.

Кандидат географічних наук Андрій Домаранський та студентка Олександра Сухенко розповіли про те, як пройшла експедиція річкою Інгул.

«Це була експедиція катамараном, 160 кілометрів вздовж Інгулу за 7 днів. У нас була невеличка команда. Не завжди Інгул є прохідним,  особливо на півночі, але на півдні – це великі простори», – ділиться Олександра Сухенко.

«Інгул в багатьох місцях має дуже швидку течію. Це – все ще бурхливий живий організм, незважаючи на те, що по руслу річки розташовано більше 1000 ставків. Ми починали свою експедицію від Тарасівки – це Новгородківський район і пройшли аж до Софіївки. Сьогодні туристи-водники “наїлися” Дністром, Бугом, тому їм хочеться нових вражень, нових територій, саме тому ми хотіли перевірити туристичний водний маршрут Інгулом, – говорить Андрій Домаранський.

Після презентації карти-схеми, усі бажаючі отримали її в подарунок.

Нагадаємо, що вперше за роки незалежності України у картографічній формі узагальнені численні краєзнавчі дослідження Височинного Поінгулля. Мапа створена, щоб відновити та зберегти пам’ять про елементи ландшафтів краю, заповнити білі плями туристичного простору Центральної України.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

2 коментаря до Карту Височинного Поінгулля презентували вчителям Олександрівщини

Коментарі заборонені.