
Де в Україні є цілі села, у яких ніхто не знає жодного слова українською, де в магазинах усі вивіски і написи угорською? Де купити щось у магазині можна тільки з перекладачем Гугл? Це Берегівський район Закарпатської області.
Угорщина вже давно приваблює туристів термальними водами. Кілька років тому за цю практику активно взялася й Україна. Саме біля угорського кордону знаходиться с. Косино, яке славиться відпочинком на термальних джерелах. Після того, як ви його спробуєте, море вам здасться чимось буденним, сірим і давно набридлим. Очі розбігаються від різноманіття басейнів – температура води на будь-який смак, сауни на вибір – хамам, римська, соляна, трав’яна, евкаліптова, угорська, а для екстремалів – кріосауна (-10°С), різні види масажів. А чого тільки вартий бар посеред басейну, де барна стійка і стільці стоять прямо у воді!
Поки що сюди з’їжджаються переважно жителі Західної України, у Центральній – про цей відпочинок ще мало знають. Але варто вже нам прокладати туди шляхи. Бо це КАЙФ, НАСОЛОДА, ЕКСТАЗ. Раніше я завжди їздила за цими враженнями в Угорщину – купальні Сечені чи озеро Хевіз. Але тепер можу з упевненістю сказати, що в Україні є більш ніж достойна альтернатива. Тим більше цей відпочинок буде приправлений справжньою екзотикою. Особливо після того, як ви спробуєте щось купити у сільських магазинах, де місцеві жителі вас просто не розуміють. У селах немає навіть українських шкіл. Викладання тільки угорською мовою.
Мало того, Угорщина платить кожному першокласнику в таких селах кошти для підготовки до школи. Тобто батьки не ламають голову над тим, за що відправити дитину в перший клас. З якою метою це робиться, ми розуміємо. І те, що Україні треба вже давно почухатися з цього приводу – теж. Зі спілкування з мешканцями можна зробити висновок, що Україну своєю державою вони не дуже й то вважають, один чоловічок навіть сказав, що все це (тобто життя в Україні) він сприймає як окупацію. Якщо серед старшого покоління ще можна знайти того, хто хоча б російську розуміє, то з молодими взагалі катастрофа – у ресторані довелося спілкуватися англійською з офіціантками!
Так, деякі сили розбурхують сепаратистські настрої, однак місцеві активісти нам пояснили, що регіон «годується» за рахунок кордону, і як тільки пояснюєш латентним сепарам, що у випадку від’єднання кордон переміститься і не буде можливості з нього мати дивіденди, усі розмови про всілякі автономії і відмежування одразу ж припиняються.
Місцева кухня – окрема сторінка! Обов’язково спробуйте БОГРАЧ. І саме в селі (бо всі його варіанти в містах – це тільки дешева китайська підробка). Гарантую, що такої смакоти ви ще ніколи не куштували. А про кількість видів вина – і говорити годі, бо розбігаються і очі, і руки)
Особливо цікавим цей відпочинок буде в холодну пору року. Коли надворі мінусова температура, а ти лежиш у теплому басейні й дивишся на зоряне небо. Романтика – одним словом. І поряд обов’язково має бути той, кого можна цілувати:)
Залишити коментар: