З кожним роком кропивницькі депутати все менше звітують перед виборцями

Керівник Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців". Раніше працював на посадах речника Всеукраїнської організації "Дебатна Академія", члена Національного комітета кампанії «МОЛОДІЖНА ВАРТА», віце-президента Українського незалежного фонду інноваційного розвитку. У 2009 році був одним із засновників та спікерів Громадської кампанії «Новий Громадянин», і досі є активним учасником однойменного Партнерства. У 2011 році долучився до заснування Руху "ЧЕСНО". З 2012 року очолюю Асоціацію Політичних Наук. Політичний аналітик, блогер, публіцист.
Контакт: Вебсайт

Відповідно до діючого законодавства, депутати місцевих рад зобов’язані щороку публічно звітувати перед виборцями. Проте кількість оприлюднених на офіційному сайті міськради звітів демонструє від’ємну тенденцію – щороку все менше депутатів оприлюднюють свої звіти.

Так, у 2016 році всі 42 депутата оприлюднили свої звіти, деякі навіть по кілька разів. Проте вже у 2017 році офіційні звіти оприлюднили лише 29 депутатів. Депутати Віталій БєловІгор ВолковІгор Голофаєв, Сергій Калапа, Сергій Капітонов, Роман Колісниченко, Анатолій Ларін, Максим Линченко, Геннадій Маламен, Лілія Матяшова, Анна Ніжнікова, Віталій Пінчук та Олександр Рокожиця проігнорували і вимоги законодавства, і інтереси власних виборців.

У 2018 році до вище перелічених депутатів додались Олександр Артюх, Сергій Бойко, Сергій Горбовський, Михайло Демченко, Сергій Захаров, Рафаель Санасарян, Володимир Смірнов, Дмитро Терзов, Богдан Товстоган та Валерій Шутка. Натомість Максим Линченко«виправився», і у 2018 році свій звіт оприлюднив. Отже, у підсумку маємо 12 дворазових порушників, та 11 – одноразових.

Якщо говорити у розрізі депутатських фракцій, то фракції Опозиційного блоку, ВО «Свобода», Самопомочі та Радикальної партії повним складом не подають свої звіти, при чому Свобода та Опоблок – вже другий рік поспіль.

Найбільше порушників – із фракцій Опоблоку та БПП (по п’ять депутатів). Найменше – з фракцій Нашого краю (1) та Батьківщини (2). Фракція «Рідне місто» звітується найкраще – на сайті наявні звіти всіх трьох депутатів за всі три роки.

Дмитро Сінченко, ГО «Асоціація Політичних Наук»

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком» 
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації, а додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Кіровоградській області звертайтесь до Громадської організації «Асоціація Політичних Наук», presscentr5@gmail.com.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Кропивницький за реалізацію ініціативи відповідає ГО «Асоціація Політичних Наук».

Поширити:

Залишити коментар:

коментар