Кропивницька міськрада прийняла 382 заяви про шкоду, заподіяну російськими шахедами

Кропивницький продовжує ліквідовувати наслідки нічного обстрілу цивільної інфраструктури, про це під час брифінгу розповів секретар Кропивницької міської ради Олег Колюка.

Про це повідомляє Перша електронна газета.

До кінця тижня міські служби підбивають підсумки ліквідації наслідків удару, що призвів до руйнувань житлових будинків, навчальних закладів та поранень містян. На жаль, вчора помер 49-річний житель Кропивницького, який отримав 90% опіків тіла після влучання снаряда у його двір. Його серце не витримало. Міська влада висловлює щире співчуття рідним загиблого та запевняє, що надасть їм матеріальну допомогу.

Створений оперативний штаб з ліквідації наслідків руйнувань активно працював на місцях, надаючи консультації та допомогу. Станом на 28 березня до міської ради надійшло 382 заяви про шкоду, заподіяну атакою російських безпілотників, 296 було подано особисто , 86 – через гарячу лінію. Загальна кількість адрес, де є пошкодження, – 338. Будівельні експерти, які також були залучені до технічного обстеження помешкань, на даний час обстежили 199 квартир в багатоквартирних будинках і 123 помешкання приватного сектора, повідомив Олег Колюка.

«Підтримка постраждалих здійснюватиметься за кількома напрямками. В першу чергу, це державна допомога – держава має компенсувати максимальну суму за пошкодження майна. Крім того, це кошти міського бюджету і допомога благодійних міжнародних організацій. Зараз обробляються запити на отримання допомоги по програмі «єВідновлення». На вчора зафіксовано 45 таких запитів, і по 40 з них будівельні експерти склали відповідна акти, передали до комісії з питань надання державної допомоги. Це важливо, бо терміни виконання напрацювань обмежені, і люди можуть залишитися без допомоги», – уточнив секретар міської ради.

Було ухвалено рішення про заміну вікон у багатоквартирних будинках, а також у навчальних закладах: гімназії Олени Журливої (50 вікон) та Регіональному центрі професійної освіти імені Єгорова, де необхідна масштабна заміна віконних блоків (118).

«Ми зустрілися із представниками громадських організацій “Десяте квітня”, «Право на життя», Червоного Хреста, американської організації GEM з приводу допомоги зі встановлення вікон у житлових будинках і закладах освіти. В нас позиція така, ми маємо максимально залучити міжнародні гранти і фонди для допомоги постраждалим людям», – сказав чиновник.

Усім, хто залишився без житла, запропоновано варіанти розселення: місця в соціальних гуртожитках, житло в селищі Новому. Проте багато людей відмовилися – хтось знайшов прихисток у родичів і друзів, хтось залишився у своїх оселях.

Лише одна родина – троє людей і їхня кішка – скористалася можливістю та була розміщена в соціальному гуртожитку. Також одна літня жінка, яка потребує медичної допомоги, була переведена в паліативне відділення міської лікарні. Інших звернень не надходило. Однак місця ще є, і відповідні служби готові прийняти всіх, хто потребує тимчасового житла,  уточнив секретар міської ради.

«Комісії вже майже повністю завершили обстеження пошкоджених будівель, але потрібен час, щоб узагальнити всі дані. Наше місто раніше не стикалося з такими руйнуваннями, але разом ми гідно долаємо ці випробування. Усі необхідні роботи будуть виконані. Хочу подякувати всім державним, комунальним службам, військовій адміністрації, благодійним, волонтерським, молодіжним організаціям, всім, хто активно долучився до ліквідації наслідків руйнувань», – сказав Колюка.

Нагадаємо, у Кропивницькій міськраді розповіли про ліквідацію наслідків нічної атаки

Читайте також:  у лікарні помер чоловік, який постраждав під час дронової атаки на Кропивницький

Поширити:

Залишити коментар: