
Батьки, які виховують дітей з особливими освітніми потребами, щодня стикаються з викликами пошуку інклюзивного середовища, де їхні діти зможуть отримати професійну корекційну підтримку. Саме тому кропивничанка Анна Гаращенко вирішила створити спеціалізоване терапевтичне середовище для таких дітей і відкрила нічну сенсорну кімнату.
Про це Першій електронній газеті повідомили в прес-службі обласного центру зайнятості.
Анна – сертифікований спеціаліст з монтессорі-освіти, що дозволяє їй застосовувати комплексний підхід до корекції та реабілітації дітей. Вона впевнена: кожна дитина має право на якісне навчання, всебічну підтримку та можливість зростати в середовищі, яке сприяє її фізичному, емоційному та когнітивному розвитку.
Цей проєкт – не просто бізнес, а соціально значуща ініціатива, що дарує дітям шанс на краще майбутнє. Завдяки Анні Гаращенко та її прагненню змінювати реальність, батьки отримують простір, де їхні діти можуть відчувати себе захищеними, зрозумілими та підтриманими.
«Нічна сенсорна кімната – це особливий простір, створений для дітей із порушеннями сенсорної інтеграції, таких як СДУГ (синдром дефіциту уваги та гіперактивності), розлади аутичного спектра, алалія, затримка психомовного розвитку, дитячий церебральний параліч, синдром Дауна, синдром Аспергера, дислексія та дисграфія.
Я прагнула створити простір, де вся необхідна корекційна допомога буде доступна в одному місці, забезпечуючи дітям індивідуальний підхід, комплексну підтримку та можливість гармонійного розвитку.
Нічна сенсорна кімната – це місце, де кожна дитина зможе відчути комфорт, спокій та впевненість у власних силах!» – наголошує Анна Анатоліївна.
Для реалізації проєкту жінка взятла участь у грантовій програмі «Власна справа». Подала заявку, отримала кошти і втілила в життя свою мрію. Надалі Анна планує взяти двох працівників на посади логопеда та керівника гуртка.
Як зауважує підприємиця, суть терапевтичного процесу сенсорної інтеграції полягає у застосуванні спеціалізованих сенсорних стимулів і складається з декількох етапів:
- оцінка сенсорних потреб – фахівець визначає рівень чутливості дитини та її реакцію на різні стимули;
- розробка індивідуального терапевтичного плану – створюється персоналізований підхід, спрямований на корекцію та розвиток сенсорних навичок;
- виконання терапевтичних вправ – використовуються спеціальні сенсорні практики та методики для розвитку навичок саморегуляції;
- моніторинг та корекція плану – здійснюється постійний аналіз прогресу з подальшим внесенням необхідних змін.
У планах центру – розширення спектру послуг та впровадження нових методик терапії, які враховують різноманітні потреби дітей.
Як зазначає Анна Анатоліївна, найголовнішою метою проєкту є створення середовища, де кожна дитина має шанс на щасливе, гармонійне та повноцінне життя. Центр покликаний не лише допомагати малечі адаптуватися до соціуму, а й підтримувати їхні родини, даруючи батькам впевненість у тому, що їхні діти отримують найкраще.
Читайте також: Батькам майбутніх першачків на Кіровоградщині виплатять по 5 тисяч гривень
Залишити коментар: