
До Першої електронної звернувся колектив Червоновершського ліцею із проханням надати розголосу факту спилювання столітніх дубів у лісі поблизу їхнього навчального закладу в селі Червоновершка Компаніївської громади. На думку активістів, вирубують здорові столітні дерева, які є свідками історичних подій на цій території, незаконно.
“Наша школа розташована в парку, що плавно переходить у ліс, ми помітили, що пиляють рано-вранці, очевидно, щоб менше людей побачило. Також пиляли, коли були канікули. Сьогодні вранці (14 квітня – ред.) знову була машина… Спілкувалися з тими, хто возив дрова, то отримали відповідь, що вони купують дрова у лісництва. Але там, крім столітніх дубів, випилюють масу інших дерев”, – повідомила місцева жителька, вчителька ліцею Ольга Ругало.
Будівля школи – пам’ятка архітектури – колишній маєток княза Кирила Соколова-Бродкіна. Навчальний заклад оточений рідкісними деревами, занесеними до Червоної книги України і висадженими наприкінці ХІХ століття.
Староста села Червоновершка Світлана Назаряк розповіла, що територія, на якій ведуться роботи, належить до Оникіївського надлісництва і вирубка дерев там відбувається за планом.
“Документи усі є, приїжджає комісія, яка цим займається. Щодо школи, то територія навколо – 2 га – належить навчальному закладу, вирубки вони там не роблять. Рубка відбувається в лісі, ліс належить державі, ми туди не вмішуємось. Я там не начальник, я не ходжу і не контролюю їх”, – прокоментувала Світлана Назаряк.
Місцеві жителі підготували звернення до підпиємства “Ліси України” та обласної прокуратури з проханням перевірити законність вирубки, тим часом, за словами місцевої жительки Ольги Ругало, роботи з вирубки дерев поблизу ліцею продовжуються.
“Ми, колектив КЗ “Червоновершський ліцей” звертаємось із проханням про здійснення перевірки щодо незаконної вирубки столітніх живих дерев, а саме дубів на території лісництва, розташованого поблизу нашої школи. З осені 2024 року і до сьогоднішнього дня ми стали свідками регулярної вирубки живих, не сухих дубів, які мають вік понад сто років та були висаджені в парку на території маєтку пана Соколова-Бородкіна, що являється пам’яткою архітектури.
Ці дерева мають велике природоохоронне значення та є частиною екосистеми нашого регіону. Однак ми не можемо знайти жодної інформації про законність цієї діяльності. Колектив школи звертвся до голови села Червоновершки, але вона повідомила, що їй нічого не відомо про причини та підстави вирубки цих дубів”, – йдеться у колективній заяві до прокуратури.
Редакція направила інформаційний запит на адресу філії “Центральний лісовий офіс” ДП “Ліси України” з проханням надати роз’яснення, чи законно в Червоновершці рубають ліс і чи загрожує вирубка території навколо ліцею.
Читайте також: Історія однієї школи на Кіровоградщині: цемент із гусиних яєць, рідкісні дерева та будівництво за 10 рублів
Залишити коментар: