Чий ресторан? Кропивницькі ресторатори ворогують за бізнес в обласній філармонії

© pixabay.com

У колах кропивницьких рестораторів кілька тижнів поспіль обговорюється конфлікт колишніх партнерів одного із закладів харчування в центрі міста. Зазвичай подібні теми намагаються не виносити на загал, щоб, зокрема, уникнути репутаційних втрат і не допустити асоціювання ресторану зі скандалом. Тривалий час так було і в цьому випадку. Проте на початку жовтня ситуація заграла новими фарбами у зв’язку із зареєстрованою заявою про кримінальне правопорушення, викликом поліції на «спірний об’єкт» та взаємними звинуваченнями обох сторін.

Чому бізнес у комунальному приміщенні обласної філармонії став яблуком розбрату колишніх бізнес-партнерів; кого де-юре, а кого де-факто доцільно вважати власником ресторану і, зрештою, протилежні позиції досвідчених рестораторів і «стартаперів» з аналізом документальної бази –  розбиралися журналісти ПУЛЬС/Exclusive.

Ресторан «Bel Canto», що розташовується у приміщенні Кіровоградської обласної філармонії, запрацював улітку цього року.

Передувала цьому кількамісячна підготовка відкриття закладу – від пошуку приміщення й укладання договору оренди (а згодом – суборенди) до облаштування необхідного обладнання, створення брендбуку, вибору й замовлення реквізитів тощо. Займалися цим власники ресторану «Sorrento» Олександр та Ірина Жердієви разом з партнерами Володимиром та Марією Резановими (які на той момент уже 4 роки працювали в «Sorrento»).

Утім, із введенням в експлуатацію нового ресторану «Bel Canto», дружні взаємини припинились. Єдиними власниками закладу себе позиціонують подружжя Резанових (зокрема, судячи із соцмереж), у той час як участь рестораторів Жердієвих у функціонуванні згаданого об’єкту звели нанівець.

На фото: Марія Резанова (з інст-сторінки «Бельканто») сповіщає про закінчення підготовчих робіт у ресторан.

«Корпоративний» конфлікт трансформувався у відвертий скандал із залученням правоохоронних органів третього жовтня – саме тоді біля «Bel Canto» поліція зареєструвала заяву однієї зі сторін про вчинення кримінального правопорушення за частиною першою статті 125 ККУ.

Але про це дещо пізніше.

Почнемо з оренди. Понад рік тому Кіровоградська обласна філармонія виставила на електронний аукціон приміщення першого поверху площею 91кв. м. За інформацією колег із видання «Точка доступу», це 3% від загальної площі усього приміщення філармонії.

Зазначені квадратні метри строком на п’ять років орендувало приватне підприємство «Прайд». Згідно з даними системи Opendatabot , його засновником та кінцевим бенефіціаром є Олександр Жердієв – власник ресторану «Sorrento» в Кропивницькому. Серед видів діяльності підприємства: «Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування», «Постачання готових страв для подій», «Постачання інших готових страв» тощо.

Ремонтні роботи стартували того ж 2023-го року. Втім, як стало відомо редакції, орендар підписав договір суборенди зі своїми партнерами, які на той момент співпрацювали з рестораном «Sorrento» – Володимиром та Марією Резановими.

Нагадаємо, що зараз саме вони здійснюють управління закладом і позиціонують себе єдиними власниками ресторану «Bel Canto». Про це, зокрема, свідчить публікація Кіровоградського обласного центру зайнятості, яка тиражувалась у ЗМІ щодо залучення Марією Резановою 250 тисяч гривень у вигляді гранту від державної програми «Е-робота».

«Для пані Марії відкриття власного закладу було не просто бізнес-проєктом. За словами самої підприємиці, це певна місія, яку вона вирішила нести у суспільне життя Кропивницького», – йдеться, серед іншого, в повідомленні.

Зазначається, що грантові кошти «допомогли придбати необхідне обладнання та устаткування, запустити заклад у своєму повному функціоналі».

«У розвитку своєї справи мені допомагає чоловік та наші партнери», – зауважувала Марія Резанова.

Публікація датується 22 серпня 2024 року. А вже менш ніж за два місяці – 3 жовтня – між «партнерами» сколихне скандал, і на місце викликатимуть поліцію.

Готуючи цей матеріал, ми поспілкувалися з обома сторонами і, забігаючи наперед, зазначимо, що за словами орендаря приміщення Олександра Жердієва – власника ресторану «Sorrento» – його разом з дружиною, фактично, «викинули» зі всіх процесів, пов’язаних із закладом «Bel Canto», попри значні фінансові вливання у цей проєкт.

Позиція Володимира Резанова є діаметрально протилежною – він просто відкидає озвучену вище тезу. Детальніше прояснити ситуацію могла б його дружина Марія Резанова – авторка “стартапу” – проте попри обіцянки прокоментувати, так і не вийшла на зв’язок. До цього повернемось у наступних блоках.

На початку цього місяця Олександр Жердієв у супроводі адвоката приїхав забирати речі, які раніше купували для ресторану «Bel Canto». Туди ж з’явилися подружжя Резанових, які заявили, що нічого віддавати не збираються, адже це «їхнє майно».

Останні також викликали поліцію – Марія Резанова написала заяву про вчинення кримінального правопорушення щодо нібито завдання їй тілесних ушкоджень.

Після цього сталася словесна перепалка між Резановими та Жердієвим. Відео інциденту є у розпорядженні «ПУЛЬС/Exclusive». На ньому, з-поміж іншого, Володимир Резанов стверджує, що меблі на літньому майданчику належать йому та Марії Резановій.

(фрагмент відео 05.10.2024)

У підсумку речі залишились у «Bel Canto», а Олександра Жердієва згодом допитали як свідка.

Отже, проєкт «Bel Canto» започатковувався спільно. До того Володимир та Марія Резанови працювали в ресторані «Sorrento», який належить подружжю Жердієвих.

Володимир та Марія Резанови в ресторані «Sorrento»

Не лише про робочі, а й про дружні стосунки свідчать фото зі спільних святкувань на заходах, у домашній обстановці та, зрештою, у новому ресторані.

Зліва направо: Олександр Жердієв, Володимир Резанов, Марія Резанова, Ірина Жердієва.

Згодом вирішили відкрити новий ресторан на партнерських умовах. За словами орендаря приміщення обласної філармонії, інвестувати планували 50 на 50. Але переконує: левову частку фінансів (і не тільки) внесли саме Жердієви.

У коментарі ПУЛЬС/Exclusive Володимир Резанов підтвердив, що орендарем приміщення є Олександр Жердієв:

“Так, він є орендарем. Але не власником бізнесу”.

На уточнююче питання, кого ж доцільно вважати власниками, В. Резанов відповіді не надав, запропонувавши потім зустрітися з його дружиною в ресторані.

Спойлер: зустрічі так і не відбулося.

Повертаємось до теми “Bel Canto” – значна частина персоналу ресторану складається з колишніх співробітників «Sorrento».

Але в сухому залишку, партнерство перестало бути партнерством вже невдовзі після відкриття «Bel Canto».

Жердієвих усунули як від практичного управління закладом, так і від фінансово-господарської складової, що призвело до бажання останніх «вийти з проєкту» й, відповідно, забрати речі, які (як вони переконують) купувались особисто й перебувають у користуванні Резанових.

Власне, це й стало причиною конфлікту, описаного вище.

Зазначимо, що за версією рестораторів Жердієвих, окрім ідеї та концепції, ними було вкладено понад 60% від загальної суми бюджету для запуску «Bel Canto».

Дослідити, чий вклад був реально більший, складно й, очевидно, некоректно – це прерогатива відповідних органів; утім, зважаючи на документи, які є в розпорядженні ПУЛЬС/Exclusive, виокремимо кілька показових, на думку редакції, моментів.

Родзинкою ресторану «Bel Canto», окрім італійської кухні (як і в «Sorrento»), вважається вишуканий реквізит згідно розробленого попередньо брендбуку – зокрема, рояль «Yamaha», скульптури ручної роботи тощо.

На відео зі сторінки закладу в Instagram Марія Резанова позує на фортепіано та біля авторської скульптури, запрошуючи жителів міста в новий заклад.

(скріншот з відео з мережі Instagram)

 Як свідчить накладна Жердієвих, його купиили саме вони в магазині “Мьюзік бренд”.

Аналогічна ситуація і з брендованою під «Bel Canto» швейною продукцією. Керівниця місцевого швейного підприємства Інна Чижик підтвердила, що виконувала замовлення для згаданого ресторану за зверненням Ірини Жердієвої. Вона й проводила розрахунки.

«Так, замовляли Жердієви. Є чеки, є все», – каже Інна Чижик.

Брендбук закладу створювала дизайнер Олександра Савченко. За її словами, концепцію узгоджували з подружжям Жердієвих, які «закривали» теж фінансову частину.

Зрештою «скандальний» літній майданчик. Резанові, судячи з відео від 3 жовтня, стверджували, що належить він їм.

Натомість подружжя Жердієвих показує фото, на яких обирали меблі й переписку з виробником, оплачені платіжки й адресу для доставки.

Адреса, на яку замовляли доставку – вул. Героїв рятувальників,13-Г – повністю співпадає з адресою реєстрації фірми «Прайд», яке орендувала приміщення обласної філармонії і власником якої значиться Олександр Жердієв.

Останній також показує накладну на палатки з “літника”:

Схоже, ці меблі використовуються «Bel Canto» й зараз, попри заяви Резанових, що «це наші речі» (див. відео вище).

Добитися коментаря від подружжя Резанових виявилося не просто. Телефоном Володимир Резанов зазначив наступне:

“Ніхто нікого нікуди не викидав із бізнес-процесів. Доступ він (прим. О Жердієв) має. Думаю, що людина просто нагнітає ситуацію. Це не правдива інформація. Доступ до приміщення він має”.

В цьому контексті попросили пана Володимира прокоментувати безуспішну спробу орендаря приміщення забрати свої (як він стверджує і демонструє відповідні платіжки) речі третього жовтня, яка закінчилась викликом поліції.

Далі подаємо діалог з В. Резановим без змін:

  • В. Резанов: “Ви вірно сказали, він є орендарем. Але не власником бізнесу”.
  • Журналіст ПУЛЬС/Exclusive: “Кого тоді доцільно вважати власником бізнесу? Вас? Правильно розумію?”
  • В. Резанов: “Дивіться, ситуація така – людина вчинила дуже погано. Дуже погано вчинила. Про це знають всі”.
  • Журналіст ПУЛЬС/Exclusive: “А як саме? Адже в нього інша версія, тому хочу почути Вашу”
  • В. Резанов: “Дивіться, якщо можна, поспілкуємось не по телефону. Можете прийти до ресторану. Він відчинений, працює. Приходьте і поспілкуємось.
  • Журналіст ПУЛЬС/Exclusive: “Добре, дякую. О котрій?”
  • В. Резанов: “Наберіть дружину. Я зараз їй скажу, вона перетелефонує”.

Дзвінка від Марії Резанової – вчительки музики, екс-адміністратора «Sorrento», ФОП, переможниці державного гранту для стартапу, а віднедавна співвласниці/управителя ресторану «Bel Canto» – так і не дочекалися. Кілька разів телефонували їй протягом дня – вона щоразу обіцяла передзвонити, втім зворотнього зв’язку не відбулося.

Дослухавшись до попередньої поради Володимира Резанова, поїхали в ресторан. Співвласниці/управителя не застали.

Написали в доступні месенджери. Попри статус контакта “онлайн”, відповіді знову не було.

Редакція готова опублікувати позицію М. Резанової за її наявності та бажання.

Натомість ресторатор Олександр Жердієв вважає, що «молоді люди» просто скористались довірливими стосунками й усунули його з дружиною від бізнесу, в який ними було вкладено чималі ресурси.

«Це був наш проєкт від самого початку. Ми не один рік займаємось ресторанним бізнесом і щиро хотіли відкрити взірцевий заклад зі своєю душею й нашим «почерком». Можна помітити, що навіть назва «Bel Canto» схожа за атмосферою з нашим першим рестораном «Sorrento», адже і там, і там в пріоритеті італійська кухня.

Ми запросили долучитися до цього проєкту наших друзів, як ми тоді вважали, котрі тривалий час працювали в нас у «Sorrento». Домовлялись 50 на 50, але вийшло по-іншому… Втім головне навіть не це. З введенням ресторану «Bel Canto» в експлуатацію, нас усунули від усіх процесів. Повністю. Ми не те, що доступу до бухгалтерії не маємо, ми навіть доступу до якихось банальних речей, типу сторінки Instagram, не маємо.

Усіма нашими вкладеннями, по суті, користуються Резанові, які роблять вигляд, ніби їх взагалі не було. На мою думку, все це носить явні ознаки шахрайства».

ПУЛЬС/Exclusive також звернувся за коментарями до місцевих рестораторів, аби дізнатися, під яким кутом вони бачать ситуацію колег «по цеху».

«Прямо чи опосередковано з тим, що відбувається навколо «Bel Canto», я не пов’язаний. Можу лише сказати, що ще півроку тому в мене був гарний контакт і з Олександром (прим. – Жердієвим), і з Володимиром (прим. – Резановим). То, очевидно, на фоні тих процесів, які зараз мають місце, наше спілкування, фактично, стало на паузу. Деталей конфлікту не знаю. Можу лише сказати, що цей проєкт був започаткований Олександром (прим. – Жердієвим), який запросив у поміч Володимира на узгоджених ними умовах. Це те, що мені відомо достеменно», – каже власник Grilla House Олексій Яковцев.

За словами співвласника мережі ресторанів «Кавказький двір» Олександра Бронзи, подружжя Жердієвих радилося з ним з приводу реалізації проєкту «Bel Canto». Додає, що особисто знайомий і з Резановими, адже останні тривалий час працювали в «Sorrento».

«Знаю, що Олександр (прим. – Жердієв) вирішив долучити Резанових як партнерів у «Bel Canto». Наскільки мені відомо, більшу частину фінансів дали саме Жердієви. Елементарно й кухню вони «ставили», адже Резанови не мали досвіду ведення ресторанного бізнесу. Об’єктивно їх вкладення не йдуть у порівняння із вкладеннями Олександра (прим. – Жердієва). Адже навіть меню (а його розробка насправді – серйозна річ) розроблялося Жердієвими. Виглядає так, ніби Резановим дали свого часу шанс, але повели вони себе так, як повели…

Я хочу, щоб Ви розуміли – я нікого не захищаю, бо сам стосунку до цієї історії не маю. Але об’єктивно бачу, що людей підтягнули в бізнес, дали їм можливості, а побачили, мабуть, найвищий рівень непорядності».

Юристка Євгенія Захарченко стверджує, що кожна ситуація з невдалим бізнес-партнерством є індивідуальною і має вирішуватися у правовому полі. Без прив’язки до описаного нами випадку радить «звертатись до адвоката, який займається господарськими справами, прочитає судову практику і почне збір документів для суду».

«Довести приналежність якогось предмета можна лише маючи на руках документи, що ти його купував. Але якщо він купувався ФОПом – це одна історія, якщо як фізична особа – інша. Треба розбиратися в нюансах і конкретно вивчати ситуацію. Кожен кейс слід розглядати окремо з рекомендаціями саме під особливості бізнесу. Це має бути спільна юридична і бухгалтерська консультація. Адже потім необачність може вилитися у дуже коштовний життєвий урок. Універсальної поради «на майбутнє», окрім як документального підтвердження придбаного майна, в подібних випадках немає».

Якщо окремо говорити про ситуацію навколо “Bel Canto”, то наразі відомо, що однією зі сторін подано заяву до правоохоронних органів про ймовірне заволодіння чужим майном (ст. 190 ККУ – шахрайство). Розслідування за таких умов має проводити поліція.

На початку публікації було зазначено про договір оренди, підписаний підприємством (ПП «Прайд) Олександра Жердієва з Кіровоградською обласною філармонією на приміщення, де нині знаходиться ресторан «Bel Canto». Майже одразу він передав у суборенду частину нерухомості своїм тодішнім партнерам Марії Резановій та Володимиру Резанову. Що було далі – відомо. Вирішувати проблему, ймовірно, доведеться у правовому полі.

Але ми помітили цікавий нюанс. Договір оренди розрахований на п‘ять років. Договір суборенди – на один рік. Укладений він був у вересні 2023-го року. Тобто суборенда вже закінчилась.

Зважаючи на вищевикладене, сумнівним виглядає не лише позиціонування власниками закладу виключно одних осіб, а й фактичне перебування там підприємців Резанових.

P.S. Очевидно, це розуміє не лише редакція. Адже готуючи до виходу цей матеріал, журналіст ПУЛЬС/Exclusive став свідком візиту невідомої особи в ресторан «Sorrento», який в експресивній формі заявив Олександру Жердієву, що той має продовжити договір суборенди ще на рік на користь Резанових, адже, цитуємо: «я вам не хлопчик, я вклав у це кошти». Після чого пригрозив адвокату власника «Sorrento».

«Якби люди не вірили один одному, їм довелося б жити за кошти», – Герберт Прокноу (американський фінансист, письменник).

Поширити:

Залишити коментар:

коментар