У Кропивницькому по вулиці Академіка Тамма висадили Алею пам’яті загиблих Героїв. Висадку 270 дерев приурочили до 270-річчя з часу заснування міста Кропивницького, проте в мережі ширяться критичні коментарі про відсутність логіки у висаджуванні 270 слив на честь Героїв та саму організацію акції.
Про це повідомляє Перша електронна газета.
“270 дерев уздовж новозбудованої дороги з нагоди 270-ї річниці обласного центру висадили разом з рідними загиблих захисників і захисниць, волонтерами, молоддю, журналістами.
Гарна акція. Потрібна справа. На роки і роки.
Бо наступні покоління повинні пам’ятати подвиг наших Героїв-земляків, які заплатили за вільну Україну найдорожчим – своїм життям. Світла пам’ять. Слава Україні!”, – звернувся у День народження Кропивницького голова ОВА Андрій Райкович.
За даними департаменту соціальної політики Кропивницької міськради, станом на вересень 2024 року в місті налічується 629 родин загиблих військових. Відтак кожне дерево висаджувало по дві-три родини.
“Видимістю вшанування” назвала акцію Ірина Наточій, вдова загиблого снайпера Максима Наточія. Її 36-річний чоловік загинув біля села Новомихайлівка Покровського району Донецької області у серпні минулого року. У нього залишився маленький син, який тепер бачить обличчя тата на біг-бордах та пам’ятних стелах.
“270 дерев бо 270 років місту. Думаю, що про створення з цих дерев алеї пам’яті подумали опісля того, як закупили таку кількість, аби тим, хто говорить про те, що лінія фронту все ближче і клумби “не на часі”, закрити рота. Типу ж, бачте, це на вшанування пам’яті загиблих Захисників.
Це ницо і боляче. Бо кожного разу ми, родини загиблих, йдучи на подібні заходи, акції, знов і знов ловимо фідбеки, знов і знов ятримо душу, а нам у неї плюють”, – прокоментувала Ірина Наточій.
Крім того, жінка звернула увагу на те, що родинам загиблих під час акції довелося чекати на представників влади, щоб у супроводі камер та пресслужб висадити своє іменне деревце.
Про втому від заходів, які не так виявляють шану, як знову травмують душі родин загиблих, написала відома громадська діячка Інга Дуднік.
“Втомилась брати участь у заходах, головною метою яких, здається, є ретравматизація рідних.
На фоні вигорівших світлин говорять про пошану і пам’ять про наших Героїв. Дякують батькам, що вони виховали дітей так, що вони загинули за нас…
Третій рік (!!!!) не можуть облаштувати Алею на Далекосхідному кладовищі. Засипали ще в червні сумішшю перші 48 могил і все… Процес встав…
Запросили висаджувати вже посаджені дерева. Одне дерево, а прізвищ 2-3. На питання – чому так, відповідь – бо багато загиблих, а дерев 270… І подив – а ви що проти?
Спочатку я шукала відповіді: “Чому так?” Зараз вже не шукаю. Втомилась”, – написала громадська діячка Інга Дуднік, яка втратила на війні доньку та зятя.
На закиди рідних, що їм довелося висаджувати вже висаджені дерева, головна агрономка КП “Благоустрій” Альона Ворона пояснила, що дерева були не висаджені, а присаджені. Спеціалісти підприємства приготували ями, замінили в них грунт на новий, корінь саджанця обробили “глиняною бовтушкою”, присадили дерева по рівню, полили, внесли добрива для підживлення кореневої системи, обробили саджанець стимуляторами росту по стволу. Аж потім прийшли рідні загиблих і завершили висадження дерев, пояснила Альона Ворона.
Вартість одного саджанця склала 1080 гривень, на облаштування Алеї з міського бюджету виділили 324 тисячі гривень.
Фото Кропивницької міської ради
Нагадаємо, невидимі прощання. Дискусії навколо церемонії поховання воїнів у Кропивницькому.
Читайте також: 3,5 млн на обрізку дерев отримає підприємство, яке нищило парк “Перемоги” у Кропивницькому