Хто причетний до вивезення плит зі злітки кропивницького аеропорту

Наприкінці травня зі злітно-посадкової смуги кропивницького аеропорту невідомі демонтували й вантажівками вивезли півсотні бетонних плит. Розкрадання злітки почалося ще у 2016 році. При цьому до підприємств, які «засвітилися» у скандалі, дотичні відомі політики й підприємці.

Про це пише Центр медіарозслідувань “Прозоро”, повідомляє Перша електронна газета.

Так, у 2016 році ЗМІ повідомляли, як невстановлені особи вивезли у невідомому напрямі аеродромні плити, що перебувають на балансі управління капітального будівництва Кіровоградської ОДА. Чиновники тоді пообіцяли розібратися, а поліція розпочала розслідування за фактом крадіжки. Обласна прокуратура звітувала, що одному з фігурантів справи оголошено про підозру у кримінальному провадженні за фактом привласнення аеродромних плит службовими особами спільного українсько-російського підприємства. Справа навіть дійшла до суду. Але там і «зависла».

Як з’ясував Центр медіарозслідувань «Прозоро», обвинуваченим у справі є Ігор Вікторович Дубовик. Згідно з матеріалами судових ухвал, він за попередньою змовою зі службовою особою управління капітального будівництва Кіровоградської ОДА та службовими особами ТОВ «Спільне українсько-російське підприємство «Кристал», незаконно заволодів аеродромними плитами. У справі мали заслухати свідків, які проживають за межами Кропивницького. Останні судові ухвали за вказаним кримінальним провадженням датовані груднем 2019 року, вироку у справі досі немає.

0fb85115319b02ea4ea8fd2b44abce3e.jpg
© Дмитро Васильєв для Точки доступу

За інформацією з аналітичної системи Youcontrol, на Дубовика зареєстровано низку підприємств: ТОВ «Ремонтно-будівельна компанія «ІНІГМА», ТОВ «ІС», які прописані у Кропивницькому, а також ТОВ «Виробничо-будівельна компанія «ІВВІ’С Україна» з Дніпра.

Займається Дубовик і громадською діяльністю. Він співзасновник Міжрегіональної громадської організації “Комітет по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю”, що зареєстрована у Дніпрі та Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської ГО “Комітет по боротьбі з корупцією в органах державної влади, правоохоронних органах, прокуратурі та судах”, прописаного у Кропивницькому.

Також Дубовик значиться керівником дочірнього підприємства «Служба економічної безпеки у Дніпропетровській області», що зараз у стані ліквідації. Засновником цього підприємства є громадське об’єднання «Служба економічної безпеки» Українського благодійного фонду сприяння і соціального захисту сімей загиблих у боротьбі зі злочинністю співробітників МВС та надання допомоги органам і підрозділам правоохоронних та силових структур «Милосердя», реєстрація якого зазначена в Донецьку.

Сам фонд очолює Іван Красюк, генерал-лейтенант міліції, начальник Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (1997-2013 рр.). Фонд фігурує у кримінальному провадженні щодо розстрілів беркутівцями протестувальників під час Революції Гідності. На його банківський рахунок, йдеться в судовій ухвалі, збирали гроші для постраждалих працівників спецпідрозділу. Ще посадовців Фонду підозрюють у передачі грошей беркутівцям за побиття активістів.

Окрім громадсько-бізнесової діяльності, Дубовик судився з ТОВ «Спільне українсько-російське підприємство «Кристал» через спірний договір купівлі-продажу. Засновниками «Кристалу» є Борис Маламуд, Вячеслав Шамілов, Володимир Капінус з Кропивницького та Леон Жоржиані з Москви, РФ. Маламуд і Шамілов вказувались бізнесовими партнерами ще й по ПРАТ «Кіровоградлітмаш».

Ці особи, йдеться у сюжеті “Суспільного”, як виявилося, «продають» кропивницьку злітку. У договорі, який демонстрували поліції у день вивезення бетонних плит, вказано, що їх реалізує ТОВ «Спільне українсько-російське підприємство «Торгівельно-виробнича група Аватар». Засновниками «Аватару» вказані вищезгадані Борис Маламуд, Вячеслав Шамілов, які зареєстровані у Кропивницькому та Михайло Нікітін і Леон Жоржиані з Росії.

До 2019 року Шамілов був власником ТОВ «ІС», бенефіціаром якого наразі є вищезгаданий Ігор Дубовик, котрого судять за крадіжку плит 2016-го року. Також на підприємцю числиться ПРАТ «Кіровоградлітмаш», яке володіє гуртожитком по вулиці Металургів, 21, що у селищі Новому. Крім цього, Шамілов є співзасновником ТОВ «Сільмаш Солар», іншим власником якого вказаний місцевий підприємець, експолітик Микола Онул.

Ми намагались зв’язатись з дійовими особами у цій справі за телефонами, які вдалося відшукати. Номер Бориса Маламуда не відповідав, а на підприємстві, де керівником значиться Шамілов, розмовляти відмовились. Також ми спробували поговорити з ексдепутатом Новенської селищної ради Олегом Клепацьким, який працював на «Кіровоградлітмаш», та, судячи з Реєстур судрішень, мав судовий спір з Борисом Маламудом. Він відповів, що Маламуд нібито давно помер, контактів решти вищезгаданих осіб у нього не виявилося.

Що ж до «покупця» злітки, Любанчука Ігора Миколайовича, то на цьому мешканцю Кропивницького не значиться будь-якого бізнесу. Натомість на людині з таким прізвищем, ім’ям та по батькові числився борг. У 2013 році з ним судилося комунальне підприємство «Комунальник-96» управління ЖКГ Новенської селищної ради за борг з утримання будинку. Адресою реєстрації комунального підприємства значиться вищезгаданий будинок-гуртожиток по вулиці Металургів, 21.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар