Сьогодні, 17 березня, Верховна Рада призначила на посаду генерального прокурора України теперішню в.о. голови ДБР Ірину Венедіктову. Таке рішення підтримали 269 нардепів із 373 присутніх. Ще 38 проголосували проти, 47 утрималися і 23 взагалі не голосували.
Про це повідомляє Перша електронна газета.
Депутати від “Слуги народу” з Кіровоградщини голосували так:
- Ігор Мурдій (100-й округ) – за,
- Олег Воронько (103-й округ) – за.
- Богдан Торохтій – за.
- Олег Тарасов – за.
“Слуги” Олександр Дануца (99-й округ) та Юрій Кузбит (101-й округ), а також позафракційний депутат Олесь Довгий (102-й округ) під час голосування були відсутні в залі засідань.
Як пише Українська правда, Зеленський представляючи Венедiктову сказав, що це вперше, кoли на цiй пoсаді буде жiнка. Венедiктова пoобіцяла викoнувати свої oбов’язки чеснo та сумлiнно і віднoвити “пoтужну інституцiю”.
Відпoвідаючи на одне iз запитань нардепiв, вoна сказала, щo в Українi немає пoлітичних переслiдувань, а “вoр має сидiти в тюрмi”.
Прoти її призначення вiдкрито виступили фракцiї “Голoс” і “Єврoпейська солiдарність”. Зoкрема у фракцiї “Гoлос” заявили, щo Венедiктова не склала залiк, кoли намагалася стати суддею Верхoвного Суду. Венедiктова сказала, щo це не відпoвідає дійснoсті. В “ЄС” заявили, що Венедiктова буде займатися пoлітичними переслiдуваннями.
Фракцiї “Батькiвщина” i ОПЗЖ утрималися.
Як пишуть “Факти“, Ірина Венедіктова є соратницею Володимира Зеленського й долучилась до його команди під час президентської кампанії, а потім стала радницею президента.
Біографія
Ірина Венедіктова народилась 21 вересня 1978 року у Харкові.
Закінчила місцевий університет внутрішніх справ, а також вивчала міжнародний комерційний арбітраж у Chartered Institute of Arbitrators.
Має власну наукову школу, що складається із кандидатів юридичних наук.
З 2005 року Ірина – завідувач цивільно-правових дисциплін ХНУ імені Каразіна й віце-президент Фундації медичного права та біоетики.
Венедіктова спеціалізується на конституціоналізмі, розбудові громадянського суспільства, на приватному та міжнародному праві.
У 2016-2017 роках балотувалась на посаду судді Верховного суду, однак вибула з конкурсу, отримавши менший, ніж мінімально допустимий бал за результатами іспиту.
Чоловік Венедіктової – Денис Колесник – співробітник Кіберполіції. Її батько – Валентин Венедіктов, перший проректор Харківського університету внутрішніх справ, генерал-майор міліції.
29 серпня Венедіктова очолила Комітет Верховної Ради з питань правової політики.
Починаючи з 27 грудня 2019 року – т.в.о глави Державного бюро розслідувань.
13 березня 2020 року стала членом РНБО України.
Декларація
Згідно з декларацією, Ірина Венедіктова має офісне приміщення на 150 м² у Харкові.
Також на дітей задекларований великий житловий будинок у Харкові – 387,5 м².
Їздить Венедіктова на Porsche Cayenne 2013 року.
У 2018 році вона отримала 193,2 тис. грн зарплати за основним місцем роботи в ХНУ ім. Казаріна, а також 61,5 тис. грн від здачі майна в оренду, 146,9 тис. грн гонорарів та інших виплат, а також 419 грн відсотків за вклади у банку.
Її чоловік отримав 186,9 тис. грн зарплати за основним місцем роботи в департаменті кіберполіції Національної поліції України.
На рахунках у Венедиктової є 32,5 тис. грн та €5 300. Також вона задекларувала 550 тис. грн та $20 тис. готівкових коштів.
Чоловік Ірини має 250 тис. грн і $20 тис. готівки.
Читайте також:
- Служба автодоріг Кіровоградщини віддала “камерний” підряд фірмі з орбіти нардепа від “Слуги народу”
- Як нардепи з Кіровоградщини голосували за легалізацію грального бізнесу
- Ексголова Кіровоградської ОДА вигадав спосіб як “кнопкодавити” без рук