Радіоактивна хмара з Росії накрила Кіровоградщину?

Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка
© pixabay

Радіоактивна хмара, яка утворилася 8 серпня після вибуху ракети на території військового полігону під Сєвєродвінськом (Архангельська область, Росія), імовірно літала над Україною з 15 по 18 серпня. Вона могла накрити південно-східні регіони, Крим і центр, зокрема Кіровоградщину.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією зі сторінки у Twitter виконавчого секретаря Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань Ласіна Зербо.

Він опублікував інтерактивну карту з гіпотетичною моделлю радіоактивної хмари.

Деякі ЗМІ однозначно зазначають, що хмара накрила Україну. Але Ласіна Зербо на своїй сторінці пояснює, що йдеться лише про “ймовірну модель” “потенційного шлейфу від вибуху”, яку створили вчені за допомогою комп’ютерних технологій. За основу вони взяли приблизну потужність вибуху, враховуючи напрямки і силу вітру.

В обласній метеостанції нам повідомили, що на Кіровоградщині не фіксували підвищення радіоаційного фону цими днями.

скріншот з відео імовірного поширення хмари

Водночас, під твітом Ласіна Зербо розрорнулася політична дискусія про вчинки Росії щодо світової спільноти.

Підписники коментують:

“Росія вже вдруге шкодить Європі радіацією, чому світова спільнота нічого ій не зробить?”.

Інші згадують про Киштимську аварію (перша в СРСР радіаційна надзвичайна ситуація техногенного характеру), яку радянська влада замовчувала з 1957 року. Тоді у зоні радіаційного забруднення опинилася територія  площею понад 23 тис. км² з населенням 270 тис. осіб у 217 населених пунктах.

Також писали про радіоактивну хмару, яку фіксували у різних частинах північно-східної і центральної Європи у 2017 році. Як тоді з’ясувалося, її джерелом також була російська військова база.

0e62f7283ca3ea5b9d266b16526ff8c7.png

Російський підписник Ласіна Зербо опублікував фото газети, в якій журналісти припускають, що військових інженерів, які загинули під час вибуху, могли вбити американці.

Один із користувачів Twitter, пояснюючи іншому заяви російської сторони, пише:

“Це означає, що багато росіян помруть від радіації. Путін обіцяє, що всі росіяни потраплять до раю. Він не обманює”.

8e8ca00712db71061799b6d04adbf26e.png

Нагадаємо, 8 серпня на території військового полігону в Архангельській області Росії під час випробувань прототипу міжконтинентальної крилатої ракети з ядерною установкою “Буревісник”, яку НАТО називає  Skyfall, стався вибух.

За попередніми даними п’ятеро військових інженерів загинули на місці, ще 15 осіб отримали поранення. Рівень радіації було перевищено у 16 разів, а місцями у 20 разів. Частину Білого моря перекрили для цивільних кораблів.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар