Важливо

Одні з кращих в Україні за 4100 грн: як міськрада обманула кропивничан

© flickr.com

Кропивницька міськрада сплатила приватному видавництву 4100 грн за публікацію інформації про міське управління освіти у книзі проекту “Успішний керівник в сучасному освітньому просторі”, і, на основі цього, назвала своє управління “одним із кращих в Україні”. Директорка цього проекту пояснила, що у книзі надрукують всіх, хто відгукнувся на їхню пропозицію, і сплатив кошти.

Про це повідомляє Перша електронна газета.

Учора, 7 травня, на офіційному сайті міськради Кропивницького з’явилася публікація під назвою “Управління освіти міської ради Кропивницького визнане одним із кращих в Україні”. У тексті новини йдеться про те, що “управління освіти міської ради Кропивницького стало лауреатом престижного загальнодержавного конкурсу”. Також додають, що “представляти кропивницьку освіту в урочистій частині нагородження буде начальник управління освіти міської ради Лариса Костенко”.

26f7f48146597e67780d9f5a4af3aa7a.png
Скріншот із офіційного сайту міськради

Деякі кропивницькі ЗМІ передрукували цю інформацію, довірившись повідомленню міськради.

dcd0175996513938dbc7494c318f951c.png

Ґрунтовно піддала сумніву цю інформацію громадська активістка, голова ГО “Територія успіху” Інга Дуднік.

“… місцеві новині сайти написали про те, що управління освіти міської ради Кропивницького визнане одним із кращих в Україні. Мені стало цікаво за якими критеріями. З’ясувалось за критеріями “треба вкладати гроші в піар”. Заплатили 4100 грн ТОВ «Видавництво «Альфа-Віта» за розміщення інформації у кольоровому збірнику “Успішний керівник в сучасному освітньому просторі” і готово. Жодних показників, критерії оцінювання! перевіряйте панове інформацію, навіть ту, яку розмістила на своєму сайті міська рада”, написала вона у Facebook.

До свого допису активістка додала посилання на публікацію про проект “Успішний керівник в сучасному освітньому просторі” Управління освіти Чернівецької міськради. У цій новині завантажений лист ТОВ “Видавництво “Альфа-Віта”, який це приватне видання розсилало місцевим управлінням освіти в різні регіони України. Також у публікації розміщено зразок того, як виглядатиме публікація у друкованому виданні “Успішний керівник в сучасному освітньому просторі”.

У листі ТОВ “Видавництво “Альфа-Віта” зазначено, що проект “інформаційно-іміджеве видання “Успішний керівник в сучасному освітньому просторі” створено з метою інформування суспільства про досягнення освітянських управлінців. Книга вийде у повнокольоровому форматі В-5, українською мовою. Видання безкоштовно передаватиметься до Президії НАН і НАПН України, Комітету ВРУ з питань науки і освіти, Міністерства освіти і науки України, обласних, районних департаментів, управлінь та відділів освіти, бібліотек, а також учасникам проекту. Вартість розміщення інформації на двох кольорових сторінках – 4100 гривень“.

Виявилося, що ніякого конкурсу та критеріїв насправді не існує. Як розповіла телефоном Першій електронній газеті директорка проекту “Успішний керівник в сучасному освітньому просторі” Наталія Омельченко, до книги увійдуть усі кандидати, які погодилися брати участь у проекті й оплатили вартість розміщення – 4100 грн.

“Ми звернулися з листами до управлінь освіти і запропонували взяти участь у проекті. На місцях вже вирішували, брати участь, чи ні. Для участі у проекті потрібно було надати інформацію про керівника і сплатити 4100 грн за її розміщення.

Нам подавали вже готових кандидатів від управлінь освіти, асоціацій, колективів.

У книгу увійдуть всі, хто згодився взяти участь у проекті і сплатив кошти”, – розповіла керівниця проекту.

У підсумку ситуація виглядає так: міська рада погодилася на пропозицію приватного видання взяти участь у проекті, сплатила 4100 грн за розміщення інформації у книзі “Успішний керівник в сучасному освітньому просторі”, надала виданню біографічну довідку кандидата. А в повідомленні на сайті міськрада чомусь повідомляє про міфічне “визнання одним із кращих в Україні”.

До речі, оскільки на презентацію цієї книги поїде начальниця управління освіти міськради Лариса Костенко, ймовірно, що саме її біографічну довідку у виданні проплатила міська рада.

Ось зразок того, як виглядатиме інформація у книзі:

Поширити:

Залишити коментар:

коментар